HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ ?

      Hacettepe Akademi Yabancı Dil Kursu, 2005 Yılında Rise English ismi ile MEB'e bağlı  İzmir İngilizce Kursları arasında yer almış, 2007 yılında  Karşıyaka’da Profesyonel Dil Kursları Hacettepe Akademi  ismi ile faaliyetine devam etmiştir.Gelişen teknoloji ve ülkeler arası ticari gelişim göz önünde bulundurulduğunda yalnızca İngilizce’nin yetersiz kalacağını düşünen kurumumuz 2007 Yılında Dil Kurslarına Yabancılar için Türkçe, Almanca,Rusça,Fransızca,İspanyolca,İtalyanca,Çince ve Japoncayı da ekleyerek İzmir'de  ilk Dünya Dilleri Eğitimi veren kurum olmuştur.
      Kurumumuz,kişiye özgü öğrenim modeli ile % 100 başarı hedeflemektedir. Bire bir, kişiye özgü program ve maksimum 4 kişilik özel gruplarla eğitim veren kurumumuz, İzmir’in ilk ve tek özel program oluşturan yabancı dil kursudur.
Kursiyerlerine mali konuda destek olmayı ilke edinen kurumumuzda, ödemeler ister kredi kartı ile ister  elden taksitlendirme ile kursiyerlerimizin belirlediği miktar,tarihler ve taksit sayıları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
      Her geçen yıl portföyü artan kurumumuzda,7 yaş grubundan başlayarak 70 yaş düzeyine kadar eğitim verilmektedir.
2005 Yılından Bugüne Güveninizle İzmir Yabancı Dil Kursları Arasında Nitelikli Eğitim Anlayışı ile Faaliyetimize Devam Ediyoruz.

YABANCI DİL KURSLARIMIZDA ÖĞRETMEN KADROMUZ 

Türkçe Öğretmeni,İngilizce Öğretmeni, Almanca Öğretmeni, Fransızca Öğretmeni, İspanyolca Öğretmeni, İtalyanca Öğretmeni, Japonca Öğretmeni, Çince Öğretmeni

Türk Öğretmen Kadromuz : Öğretmenlik,Dil ve Edebiyat,Mütercim Tercümanlık Bölüm Mezunlarından,Çoğunluğu Çift Branşlı,Mesleki Gelişimlerini En Üst Düzeyde Tutan Uzman Öğretmenlerden Oluşmaktadır.Ücretsiz Deneme Dersi İmkanı Sunmamızın En Büyük Faktörü Başarılı Öğretmen Kadromuzdur.

İZMİR'DE YABANCI ÖĞRETMEN : Türkiye’de Yabancı öğretmenlerin çalışabilmesi için, kendi ülkelerinde bölüm mezunu olmaları ve Türkiye’de ki üniversitelerden denklik almış olmaları gerekmektedir. Denklik alan yabancı öğretmenin belgeleri Bakanlık tarafından incelendikten ve güvenlik soruşturmasından geçtikten sonra çalışma izni çıkartılmakta, öğretmen olarak görev alabilmektedir. Celta vb. sertifikalar Türkiye’de geçersiz sayılmaktadır. Yani Celta sertifikası olan yabancılar Türkiye’de Yabancı Dil öğretmeni olarak görev alamazlar. Ayrıca yabancı personel için ödenen genel sigorta giderleri Türk personellerden çok daha fazladır. Şimdi bir düşünelim! İzmir'de bu özelliklere sahip kaç yabancı olabilir? Bu özellikleri taşıyan bir yabancının maaş talebi ne olur? İzmir’deki kaç Yabancı Dil kursu bu maddeleri uygulayarak yabancı öğretmen çalıştırabilir?

Öğretmen sıfatı taşıyan ve resmi olarak çalışma onayı olan yabancı öğretmen sayısı çok azdır ve genelde Üniversitelerde görev alırlar. Bu nedenle İzmir’deki Yabancı Dil kurslarının bazıları öğretmen olmayan, sağlık raporu, adli sicil kaydı incelenmeyen yabancıları öğretmen olarak çalıştırmaktadır. Unutmayınız ki bilmek başka öğretmek başka kavramlardır. Ayrıca yabancı öğretmenlerin kursiyerlere verimli olacakları düzey B2 düzeyi ve sonrasıdır. B2 düzeyine kadar dil karşılaştırması ve Dili anlayabilmek için Tecrübeli Türk öğretmenler çok daha verimli olmakta ve kısa sürede öğretim sağlayabilmektedir. B2 düzeyine ulaştığınızda konuşabilir düzeye ulaşmış olacağınız için yabancılarla diyalog bu seviyeden sonra çok daha verimli olacaktır.

Alanında uzman, 7 yaşından 7 yaşına kadar her yaş grubu ve her seviyede Yabancı Dil öğretim hizmeti suna bilen, Yabancı Dil öğretiminde kişiye özgü teknikler uygulayan büyük bir kısmı kadrolu Türk öğretmenlerle çalışmaktayız. Öğretmenlerimizin hepsi MEB onaylı bölüm mezunu öğretmenlerdir. ÜCRETSİZ deneme dersi sunmamızın en büyük faktörü Öğretmenlerimizin başarılı olmaları ve deneme derslerin %95’inin kursiyer kaydı ile sonuçlanmasıdır.

B2 düzeyine ulaşan kursiyerlerimiz için yurt dışında eğitim almış ana dili gibi Yabancı Dil konuşma seviyesine sahip Türk öğretmenlerimizle konuşma kulübü oluşturmakta B2 düzeyinden sonra Türkiye’de yurt dışı danışmanlığı hizmeti sunan çözüm ortağımız ABROAD ENDLESS ile kursiyerlerimize uygun ücretlerle yurt dışında Yabancı Dil pratik imkânı yaratıyoruz.

 


SİSTEMİMİZ
1- Kişiye Özgü Bire Bir Özel Ders
2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel Gruplar
NEDEN KARMA GRUP YAPMIYORUZ ?
Karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, öğrenim açısından 6-8 kişilik gruplarda en fazla 2-3 kişiye verimli olmaktadır. Bu da başarı oranını %30 - %50 arasında sınırlandırmaktadır. Karma grup hizmeti vermememizin sebebi,eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, % 100 Başarı hedefimizdir !
Karma grup hizmeti sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle özel gruplarda yabancı dil eğitimi alabilirsiniz.
FARKIMIZ !
1 ) Yabancı dil eğitimini bire bir özel ders ile almak için yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz !
Karma grup sistemi ile hizmet sunan kurumlarda, 6-8 kişilk gruplarda öğrenim görmek için ödeyeceğiniz ücretlere denk ücretlerle Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders, daha düşük ücretlerle sosyal hayatta iletişimde olduğunuz kişilerden oluşan 2-3-4 kişilik özel gruplarda öğrenim görebilirsiniz.
2) Yabancı dil kursuna, 9-12 ay boyunca zaman ayırmak zorunda değilsiniz !
Karma gruplarda 2 seviye öğretim süresi ortalama 5 ay , 4 seviye öğretim süresi 9-12 ay arasında değişmektedir.
Hacettepe Akademi'de  bire bir veya özel gruplarda, sıfırdan başlayanlar 6 ayda,  2. seviyeden başlayanlar 4 ayda  konuşma düzeyine ulaştırılmaktadır.
3) Katılmak istediğiniz kurs için öğretmeninizi tanımadan kayıt olmak, sözleşme imzalamak zorunda değilsiniz. 
Hacettepe Akademi, kayıt olmadan önce  ÜCRETSİZ bire bir deneme dersi imkanı sunmaktadır. ÜCRETSİZ deneme dersine katılarak size öğretim hizmeti sunacak olan öğretmeninizi tanıma, iletişim kurup kuramadığınızı ölçme imkanına sahipsiniz.
4) Sadece sınavla belirlenen seviyeniz ile yanlış gruplarda öğrenim görmek zorunda değilsiniz. 
Seviye tespit sınavları çoğu kurumda 20 - 50 soru ile belirlenmektedir. Oysa sınavlar her zaman doğru sonucu vermez. Hatırlayamadığınız bir kelime yüzünden yanıtlayamadığınız bir soru veya şans eseri yanıtlanan sorular,seviye belirlemede tamamen yanıltıcı olmaktadır.
Hacettepe Akademi'de seviyeniz; deneme dersinde,uzman öğretmenimiz ile bire bir belirlenir. Öğretim programı ve kaynak belirlenirken,sadece bilgi düzeyiniz değil, algı düzeyiniz, dikkat dağınıklığı ölçünüz, hafıza eğilimide göz önünde bulundurularak kaynak seçimi yapılır ve program hazırlanır.
5) Kurumun belirlediği gün ve saatlerde derslere katılmak zorunda değilsiniz. 
Karma gruplarda ders günlerini ve saatlerini kurumlar belirler. Sizler,özel hayatınızda sosyal aktivite planlarınızı değiştirerek kurs programlarına katılırsınız.
Hacettepe Akademi'de kurs  günleri ve saatleri,sizin istemiş olduğunuz günlere ve saatlere göre planlır. Sosyal aktivite planlarınızda değişiklik yapmadan, kendinizi en verimli hissettiğiniz gün ve saatlerde öğrenim görerek derse en üst düzeyde adapte olacaksınız.
6) Kurs başlama tarihini beklemek zorunda değilsiniz. 
Karma gruplarda,grubun başlama tarihi vardır ve çoğu kurum belirttiği tarihte grup sayısını oluşturamadığı için ders başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalır.
Hacettepe Akademi'de derslere istediğiniz tarihte başlayabilirsiniz.
7) Devamsızlık yaptığınızda ders kaybı yaşamak zorunda değilsiniz. 
Karma gruplarda devamsızlık yaptığınızda ders işlendiği için kaybınız oluşacaktır. Her ne kadar telafi dersi imkanı sunulsa da derste öğrenmeniz gereken konuyu telafi etmeniz zordur.
Hacettepe Akademi sizlere %30 devamsızlık hakkı vermektedir. İster mecburi ister keyfi, dersinizi 1 gün önceden haber vererek iptal edebilirsiniz. Ders iptali yaptığınızda özel öğrenim gördüğünüz için ders ve ücret kaybı yaşamazsınız. 
8) Tekrar tekrar aynı konuları görerek sıkılmak zorunda değilsiniz. 
Müfredatımız tamamen size özel hazırlandığı için hızlı algıladığınız konular hızlı,yavaş algıladığınız konular öğrenim sağlanana kadar tekrar edilir. Bunun için öğrenemediğiniz hiçbir konu kalmaz ve %100 öğrenim sağlanmış olur.
9) Utanma duygusuyla sessiz kalmak zorunda değilsiniz. 
Toplumumuzun yabancı dil konuşamamasının en büyük faktörlerinden biri utanma duygusudur. Tanımadığınız kişilerden çekinme duygusu konuşma seviyenizin ilerlemesine mani olmaktadır. Öğretmeninizle bire bir yapacağınız diyaloglar veya sosyal hayatta beraber olduğunuz arkadaşlarınız ile katıldığınız özel gruplarda kurduğunuz diyaloglarla eğlenerek konuşma seviyenizi ilerleteceksiniz.
10) Özel hayatınızda yaşadığınız sorunlar nedeniyle derslere katılamadığınızda, öğrenim göremeyeceğiniz kursa devam etmek zorunda değilsiniz.
Kursa başladıktan sonra herhangi bir sebeple devam edemeyecek duruma geldiğinizde Hacettepe Akademi sizlere kayıt dondurma veya kayıt iptal hakkı sunmaktadır. Kurs programınızı dondurarak ilerleyen tarihlerde devam edebilir veya almış olduğunuz öğrenim hizmeti bedelini ödeyerek kurum ile ilişiğinizi kesebilirsiniz.
11 ) Sertifikanızı ve kurs bitirme belgenizi kurs sonunda alabilirsiniz.
Hacettepe Akademi, kursunu tamamlayan kursiyerlerinin sertifika ve Kurs Bitirme Belgesini düzenleyerek almış oldukları eğitimi belgelendirmektedir.
İzmir yabancı dil kursları arasında, en geniş yabancı dil öğretim portföyüne sahip olan kurumumuz, 2005 Yılından bugüne İngilizce haricinde Türkçe,Almanca,Fransızca,Rusça,İspanyolca,İtalyanca,Japonca,Çince branşlarının öğretim hizmetini sunmaktadır. İzmir Hacettepe Akademi, İzmir'de  Tabelası İngilizce kursu ile biten birçok yabancı dil kursunda İngilizce haricindeki branşların yaygınlaşmasına öncülük etmektedir. 
İzmir de Yabancı Dil Öğretimine Profesyonel Açıdan Yaklaşan Kurumumuz, Dil Öğrenimine Yeni Bir Bakış Açısı Getirmektedir.
Kişiye Özgü Bire Bir Özel Ders & 2-3 Maksimum 4 Kişilik Özel Gruplarda  Yabancılar İçin Türkçe Kursları, İngilizce Kursları,Almanca Kursları,Fransızca Kursları,Rusça Kursları,İspanyolca Kursları,İtalyanca Kursları,İspanyolca Kursları,Japonca Kursları,Çince Kursları.
YABANCI DİL KURSLARIMIZDA KAYIT AŞAMALARI Aşağıda belirtilen Sistemin uygulandığı kurslar;Yabancılar için Türkçe kursu,İngilizce kursu,Almanca kursu,Rusça kursu,Fransızca kursu,İspanyolca kursu,İtalyanca kursu,Çince kursu,Japonca kursu,Yds kursu ve tüm sınav programları ile dil eğitimlerinde geçerlidir.
YABANCI DİL DENEME DERSİ : Kursiyer adayımız kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ deneme dersine alınır.
SEVİYE BELİRLEME : Yabancı dil kurslarında seviye tespit farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle İngilizce seviyeleri değişik kurumlarda farklı sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi nedir ? Sadece test ile yapılan seviye belirlemeler hiçbir zaman doğru sonucu  vermez. Heyecandan dolayı unutulan bir kelime, şans eseri doğru yanıtlanan sorular vb. sebepler, yabancı dil seviyesini belirlemede yanıltıcı olurlar.
Kurumumuz, seviye belirlemede azami hassasiyeti göstermekte, sadece test üzerinden değerlendirme yapmamaktadır. Sınava alınan kursiyerimizin test sonuçları değerlendirildikten sonra oluşan tahmini seviye üzerinden ders anlatımı yapılarak kursiyerimizin bilinçli,bilinçsiz,tereddütle veya kesin bilgiyle yanıtladığı sorular tespit edilir ve konuşma,algılama,yazma,gramer seviyeleri ayrı ayrı belirlendikten sonra hedefi doğrultusunda gruplandırılır.
DENEME DERSİNİN AMACI : Deneme dersinde, yabancı dil kursu alacak olan kursiyer adayımızın  seviyesi, algı düzeyi ve dikkat dağınıklığı değerlendirilir.  Değerlendirme sonucunda kursiyerimiz için uygun olan eğitim materyalleri, eğitim süresi, haftalık program ve esneklik ölçütleri belirlenir. Kursiyerimiz ise öğretmeni ile olan iletişim düzeyini değerlendirerek verim alıp alamayacağını ölçmeye çalışır. Kursiyer adayımızın, programı başarı ile tamamlayacağına kanaat getirilmesi halinde kayıt işlemi gerçekleştirilir. DENEME DERSİNE KATILMADAN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAZ !!! 
PROGRAM SÜRESİNİN BELİRLENMESİ : Deneme dersinde seviyesi belirlenen kursiyerimizin, hedefi doğrultusunda kaç ders eğitim alması gerektiği uzman öğretmen kadromuz tarafından belirlenmektedir.
HAFTALIK PROGRAMIN BELİRLENMESİ : Haftalık program kursiyer adayımızın boş olduğu gün ve saat dilimlerine planlanır, kursiyer adayımızın hayat yoğunluğuna göre değişkendir.
ÜCRETLENDİRME : Kurumumuzun yabancı dil ders saat ücretleri, her dil kursu programı için ayrı sınıflandırılmaktadır. Belirlenen toplam sürenin, ders saat ücreti ile çarpımı ödenecek toplam rakamı belirler ve ödemeler elden nakit veya elden taksitler ile gerçekleştirilir.
TAKSİTLENDİRME : Taksit sayısı,kursiyerimizin isteği doğrultusunda belirlenmekte, kursiyerimizin istediği tarih ve miktarlara göre taksit tablosu hazırlanmaktadır.
BEKLEME SÜRESİ : Kayıt işlemi gerçekleşen kursiyerimizin, bekleme süresi yoktur. Kayıt olduğu hafta veya dilediği tarihte derslere hemen başlayabilir.
DEVAMSIZLIK : Derse katılamayacak kursiyerimizin bir gün önceden haber vermesi halinde ders hakkı kaybolmaz. Katılamadığı dersi istediği başka tarihte alabilir.
KISA SÜRELİ PROGRAM DONDURMA : Kursiyerimizin  olağan dışı durumlarda 1 – 2 hafta program dondurma hakkı mevcuttur. Derslere gelemeyeceği süreyi belirten kursiyerimizin ders kaybı olmaz. Eğitime kalındığı yerden devam edilir.
UZUN SÜRELİ PROGRAM DONDURMA : Kursiyerimiz olağan dışı durumlarda uzun süreli kayıt dondurma hakkına sahiptir.


Site Haritası