YABANCI DİL SERTİFİKA PROGRAMLARI VE SERTİFİKALAR

MEB ONAYLI YABANCI DİL SERTİFİKASI – YABANCI DİL SEVİYE BELGESİ
2019 yılında MEB sertifika düzenleme şartları değişmiştir; 

1- MEB ONAYLI YABANCI DİL SERTİFİKASI
Bu sertifikayı alabilmeniz için seviyenizi yine MEB onaylı bir yabancı dil sertifikasını veya üniversite hazırlık sınıfı notlarınız gibi resmi geçerliliği olan belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu tür belgeye sahip iseniz bitirdiğiniz seviyeden başlayarak C2 sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. Bu tür belgeniz yok ise seviyeniz ne olursa olsun A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesi sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. C2 düzeyi bitiminde bağlı bulunulan il milli eğitim müdürlüğünün belirlemiş olduğu tarihlerde yabancı dil sınavına girmeniz ve bu sınavda başarılı olmanız halinde MEB onaylı yabancı dil sertifikası edinebilirsiniz.

2- YABANCI DİL SEVİYE BELGESİ - KATILIM BELGESİ
Kayıt olmak istediğiniz kurumun yapmış olduğu seviye tespit sınavı sonrasında belirtilen seviyeden başlayarak istediğiniz seviyeye kadar eğitim almanız halinde kurumların sizlere vermiş olduğu belgelerdir. Geçerliliği sunacağınız kurumların inisiyatifindedir.

 

ULUSLARARASI ALANDA GEÇERLİ SEVİYE BELGELERİ/SERTİFİKALAR

İNGİLİZCE : TOEFL – IELTS – TOEIC

ALMANCA : TESTDAF – GOETHE INSTITUT SEVİYE SINAVLARI

FRANSIZCA : DELF – DALF

RUSÇA : TORFL

İSPANYOLCA : DELE

İTALYANCA : CILS

ÇİNCE : HSK – HSKK

JAPONCA : JLPT

YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE : MEB ONAYLI SERTİFİKA VE ÜNİVERSİTELERDEN ALINAN BELGELER

 

Yukarda belirtilen dillere ait sınavlara girerek başarılı olmanız halinde uluslararası geçerli seviye belgesi/sertifikasına sahip olabilirsiniz.
DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN, SİZİ HEMEN ARAYALIM