top of page

TESTDAF Hazırlık Kursları

HACETTEPE AKADEMİ TestDaF SINAV HAZIRLIK KURSLARI

 

İZMİR TestDaF KURSLARI HACETTEPE AKADEMİ

TestDaF SINAV HAZIRLIK KURSLARIMIZA KATILMA ŞARTLARI

1 - Derslere gelebileceğiniz gün ve saat aralıklarını bildirmeniz için ücretsiz deneme dersi ve seviye belirleme formunu doldurmak
2 - Ücretsiz yapmış olduğumuz bire bir seviye belirleme mülakatında Almanca B2 sonu düzeyinde olmak veya B2 seviye sonuna kadar genel Almanca eğitimi almak.

 

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME İÇİN FORM DOLDURMANIZ YETERLİ.

 

TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache)

TestDaF, Almanya’da yüksek öğrenim görmek isteyenler veya dil seviyesini gösteren resmi belgeye ihtiyaç duyan Almanca öğrenenler için bir sınavdır.

TestDaF sınavı Hagen’de bulunan TestDaF Enstitüsü tarafından merkezi olarak geliştirilip, değerlendirilip yaklaşık 80 ülkede lisanslı test merkezlerince uygunlanmaktadır. Tüm katılımcılar aynı sorularla değerlendirilmektedir. Sınavlar, sınav kontrol uzmanları tarafından değerlendirilmektedir.

Sınav sonucunda, 3 seviyeden biri olmak üzere belgelendirme yapılır:

- TestDaF Seviye 5 (TDN 5)
- TestDaF Seviye 4 (TDN 4)
- TestDaF Seviye 3 (TDN 3)

Bu dil seviyeleri, Avrupa Birliği Dil Komisyonu’nun Ortak Avrupa Çerçeve Bildirgesi’ne göre Dil Seviyesi olarak B2.1 ve C1.2 seviyelerine karşılık gelmektedir.

Yüksek Öğrenim İzni için Hangi TestDaF seviyesi gereklidir?

Eğer her sınav bölümünde TDN 4 seviyesine ulaştıysanız artık önünüzde Almanya’da eğitim görmek için resmi anlamda hiçbir engel bulunmamaktadır. Eğer aldığınız sınav sonucu TDN 5 ise; yüksek öğrenime başlamak için gerekli olan seviyenin üstünde çok iyi bir dil seviyesine ulaşmışsınız demektir. Almanya’daki bazı yüksek okullarda öğrenim görebilmek için, TDN 4 seviyesinden daha düşük seviyeler de yeterli olabilmektedir. Her yüksek okulun kendi kabul koşulları vardır. Bazı yüksek okullar kayıt koşullarını internet sayfalarında duyurmaktadırlar.

bottom of page