top of page

TELC Hazırlık Kursları

Hacettepe Akademi TELC Hazırlık Kursları

 

Telc nasıl bir sınav?

TELC; Avrupa Dil Sertifikaları, geleceğin dil sınavlarıdır. TELC, Avrupa Konseyi'nin kararlaştırdığı Avrupa Ortak Dil Kriterleri'ne dayalı, tutarlı bir sınav programı oluşturarak yabancı dil yetilerinin değerlendirilmesinde sistematik ve iyi düşünülmüş bir yaklaşım sunmaktadır.

 

TELC Sınavına Kimler Girebilir?

Avrupa'da üniversite okumak veya çalışmak isteyenler, yurt dışında yaşamaya karar veren veya sadece yabancı dil seviyesini ölçmek ve belgelemek isteyen herkes Telc sınavlarına girebilmektedir. TELC sınavları üniversitelilere, lise öğrencilerine, yetişkinlere, çalışanlara, kısacası 12 yaş üstü her kesime hitap etmektedir.

TELC sınavı kaç yıl geçerli?

telc sınav lisanslarının geçerlilik süresi her zaman 3 yıldır. Sözlü sınavlarda görev almak için mutlaka halen geçerli olan bir sınav yetkilisi lisansına sahip olmanız gerekir. Üç yıllık süreden sonra lisansların kullanımına geçici olarak devam edilmesi mümkün değildir.

1968 yılında Almanya'da faaliyete alınan Almanca Telc Sınavı Avrupa'nın en büyük sınav değerlendirme merkezidir. Kuruluşundan bugüne 3 milyondan fazla kişiye sertifika veren Telc'in merkezi Frankfurt'tur. 20 Avrupa ülkesinde ve Çin'de olmak üzere 3.000 lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır.

Kişiye özgü programlarımız ile kısa sürede TELC sınavına hazırlanabilirsiniz.

 

bottom of page