top of page

Sık Sorulan Sorular 

1.HANGİ BRANŞLARDA EĞİTİM VERİYORSUNUZ?

9 branşta eğitim veriyoruz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Japonca ve yabancılar için Türkçe dil eğitimi veriyoruz.

 

2.EĞİTİM VERDİĞİNİZ YAŞ GRUPLARI NELERDİR?

Kurumumuz 7 yaş ve üzeri her yaş grubuna eğitim vermektedir.

 

3.ÖĞRETMENLERİNİZ YABANCI MI?

Kadromuzdaki̇ öğretmenler bölüm mezunu olup, MEB tarafından atanmasında engel bulunmayan konuşma düzeyleri̇ C2 olan uzman öğretmenlerdir. Kurumlarda yasal olarak yabancı çalıştırılabilmesi için 5 kadrolu Türk personele karşılık 1 yabancı personel çalıştırılabilmektedir. Kurumumuz yasal şartlar doğrultusunda Türk ve yabancı personellere yer vermektedir.

 

4.SINAV HAZIRLIKLARINDA BAŞARI ORANINIZ NEDİR?

Eğitimlerimizde öğretmenlerimizin belirlemiş olduğu programı takip edenler başarılı olurken etmeyenler başarılı olamamaktadır. Kurumumuzda kişiye özgü öğretim metodu uygulandığı için her kursiyere uygun ayrı program hazırlanmaktadır. Programa sadık kalan kursi̇yerleri̇mi̇zi̇n başarısız olması imkansızdır.

 

5.NEDEN KARMA GRUP YAPMIYORSUNUZ?

Dil eğitiminde seviyeniz, algı düzeyiniz, hafıza eği̇li̇mi̇ni̇z (görsel bilişsel) dikkat dağınıklığı ölçünüz önemli̇ faktörlerdir. Karma grup eğitimlerinde sadece seviye baz alınır, aynı seviyedeki̇ 6-15 kişi̇ bir araya getirilerek okullarda uygulanan sabit kaynaktan anlatım metoduyla eğitim verilir. Herkes aynı seviyede olabilir ancak herkesin algı düzeyi̇, odaklanma süresi̇, hafıza eğilimi̇ aynı değildir. Bizler kişiye özgü öğretim metodu ile kursiyere uygun gün ve saatlerde dikkat dağınıklığı, hafıza eğilimi̇, algı düzeyi̇ doğrultusunda hazırlanan programlarda eğitim vermekteyiz. Önerimiz B2 orta düzey sonuna kadar birebir özel ders alınması, imkân yok ise minimum 4 kişilik guruplarda tanıdığı kişilerle eğitim almasıdır. Birbirini̇ tanıyan kişiler ile alınan eğitimlerde utanma duygusu ortadan kalkmakta ve kursiyer derse daha rahat katılım sağlamaktadır. Ayrıca devamsızlık durumunda toplu devamsızlık imkânı olduğu için ders kaybı yaşanmamaktadır.

 

6.ÖĞRENİM GARANTİSİ VERİYOR MUSUNUZ?

Kurumlar sadece bölüm mezunu öğretmenler ile eğitim verme garantisi̇ verebilir. Öğrenme tamamen kursiyere bağlı bir faktör olduğu için öğrenim garantisi̇ veremez. Bu şekilde taahhütler ticari̇ kaygıyı ifade eder. Kişiye özgü öğretim metodunda tamamen sizlere özel hazırlanan programlarda sizler uygulanması istenen tüm çalışmaları gerçekleştirmeniz halinde başarı kesindir. Bizler sizlere donanımlı, atamalı öğretmenlerle öğretim hizmeti̇ sunmanın garantisini̇ veriyoruz.

 

7.DİĞER KURUMLAR NASIL GARANTİ VERİYOR?

Karma grup eğitimlerinde belli̇ bir sayıya ulaşılınca sınıf açılır. Bu sınıf derslere başladıktan sonra grubun mali̇ gideri̇ sabittir. Bu gruba sonradan dahil edilecek kursiyerler kurumu herhangi̇ bir zarara uğratmazlar. Örneklendirirsek; hedeflediğiniz seviyeye ulaşamadınız. 6 – 8 ayınız boşa gitti̇. Kurum yeni̇ açılan gruba 6 kişi̇ kaydı aldı ve dersleri̇ başlattı. Sizleri̇ de o gruba dahil etti. Eğitimi̇ tekrar almaya başladınız. Taahhüt edilen budur. Öğrenim garantisi̇ değil hedefine ulaşamayanlar için tekrar etme garantisi̇. Peki̇ şu soruyu soralım bir önceki̇ dönemde hedefimize ulaşamamışsak, yine aynı eğitim sistemi̇ ile hedefe ulaşabilir miyiz?

 

8. KONUŞMA KLÜPLERİNİZ VAR MI?

Sezon içeresinde belli̇ dönemler her seviyeye göre ayrı ayrı konuşma kulüplerimiz olmaktadır.

 

9.ÇOCUĞUMLA AYNI SINIFTA EĞİTİM ALABİLİR MİYİM?

İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkinler için öğretim metotları farklılık gösterir. Eğitim almak i̇stedi̇ği̇ni̇z ki̇şi̇ i̇le ders alıp alamayacağınızı uzman öğretmenlerimiz belirlemektedir. Bunun için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

 

 

10.2 AYRI BRANŞA KATILSAK 2 GEL 1 ÖDE KAMPANYASINDAN FAYDALANABİLİR MİYİZ?

2 kişi̇ gel 1 kişi̇ öde kampanyamız aynı programa katılan aynı seviyedeki iki kişi için geçerlidir.

 

11.1 GÜN HAFTA İÇİ 1 GÜN HAFTA SONU EĞİTİM ALABİLİR MİYİM?

Programın uygun olması durumunda i̇stedi̇ği̇ni̇z gün ve saatte almanız mümkündür.

 

12.SERTİFİKA VERİYOR MUSUNUZ ?  GEÇERLİLİĞİ NEDİR?

MEB'e bağlı bir dil kursuyuz. Anlaşmalı olduğumuz özel üniversitelerde bulunmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olmanız halinde hem kurumumuzdan hemze e -devlette sorgulanabilir özel üniversite sertifikası alabi̇li̇rsi̇ni̇z. Sertifikaları kabul edip etmemek sunduğunuz kurumun i̇nsi̇yati̇fi̇ne kalmıştır. Dünya çapında geçerli̇ belge sahibi̇ olmak isteniyor ise her dilin kendine ait seviye belirleme sınavları vardır. Örneğin İngi̇li̇zce’de TOEFL IELTS gi̇bi̇. Bu sınav sonuçları dünyanın her yerinde geçerlidir. Uluslararası geçerli̇ sertifika reklamlarına itibar etmemenizi̇ öneri̇ri̇z. Uluslararası alanda geçerli̇ sertifika kayıtsız şartsız her kurumun kabul ettiği̇ sertifikalardır. Bu şekilde reklam yapan kurumlara sorulması gereken tek soru ise uluslararası sertifika ise neden kurumsal firmalarda (bankalarda, holdinglerde vb.) personel alımlarında TOEFL, Teziç gibi̇ belgeler istenirken sertifikalar kabul edilmemektedir?

 

13.KAYIT İPTAL ETMEK İSTERSEK EDEBİLİYOR MUYUZ?

Kayıt iptallerinde Millî̇ Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliği̇ uygulanmaktadır. Kayıt iptal etmek istemeniz halinde total kayıt bedeliniz üzerinden %10 cayma bedeli̇ ödemeniz ve almış olduğunuz ders sayısının i̇ndi̇ri̇msi̇z rakamla çarpılması sonucu çıkan meblağı ödeyerek kaydınızı iptal edebi̇li̇rsi̇ni̇z.

 

14.ÖĞRETMENDEN MEMNUN KALMAZSAK DEĞİŞTİREBİLİR MİYİZ?

Gerekçeli̇ dilekçe sunarak öğretmen değişikliği̇ talep edebi̇li̇rsi̇ni̇z. Gerekçeniz değerlendirilerek öğretmen değişikliği̇ gerçekleştirilmektedir

 

15.SINAV ZAMANLARI ARA VEREBİLİYOR MUYUZ?

%10 sınır dahilinde ders kaybı yaşamadan devamsızlık yapma imkânınız bulunuyor. Ayrıca programların uygun olması halinde gün ve saat değişikliği̇ ile ders kaybı yaşamamanız için destek olunmaktadır.

 

16.ESNEK PROGRAM YAPABİLİYOR MUYUZ?

Uygunluk doğrultusunda vardiyalı çalışan kursiyerlerimiz için esnek programlar oluşturulabilmektedir.

 

17.DERS GÜN VE SAATLERİNİ ÖĞRETMENLE BELİRLEYEMİYOR MUYUZ?

Tüm planlamalar idari̇ birim tarafından yapılmaktadır. Öğretmen uygun olsa dahi̇ diğer branşların dersleri̇ olduğu için sınıflar dolu olabilmektedir. Öğretmen bu durumdan haberdar olamayacağı için tüm planlamalar idari̇ birimle gerçekleştirilmektedir.

 

18.SEVİYE TESPİT SINAVI YAPIYOR MUSUNUZ?

Seviyeniz uygulamış olduğumuz ücretsiz deneme dersinde öğretmeniniz tarafından birebir ve detaylı belirlenmektedir.

 

19.YÜZ YÜZEDEN ONLINE’A ONLINE'DAN YÜZ YÜZEYE GEÇİŞ YAPABİLİYOR MUYUZ?

Yüz yüze eğitim programına katılmanız halinde online eğitim alma hakkına sahipsiniz. İster yüz yüze ister online eğitim alabi̇li̇rsi̇ni̇z. Ancak online eğitime kayıt olmuşsanız yüz yüze eğitim ücret farkını ödeyerek yüz yüze eğitime geçiş yapabi̇li̇rsi̇ni̇z.

 

20.ÖĞRETMENLERİNİZİN SINAV YETERLİLİK BELGESİ VAR MI?

Öğretmenlerimizin hepsi̇ bölüm mezunu diplomalı ve uzman öğretmenlerdir. Ücretsiz deneme dersinde öğretmeninizi̇ tanımanız için imkân tanıyoruz.

bottom of page