top of page

HAZIRLIK  ATLAMA  Kursları

Hazırlık Atlama Kursları İzmir Hacettepe

 

İZMİR HAZIRLIK ATLAMA (PROFICIENCY ) KURSLARI HACETTEPE AKADEMİ

İZMİR HAZIRLIK ATLAMA (PROFICIENCY )  KURSLARIMIZA KATILMA ŞARTLARI

1 - Derslere gelebileceğiniz gün ve saat aralıklarını bildirmeniz için Ücretsiz deneme dersi ve seviye belirleme formunu doldurmak
2 - Ücretsiz yapmış olduğumuz bire bir seviye belirleme mülakatında İngilizce B2 sonu düzeyinde olmak veya B2 seviye sonuna kadar genel İngilizce eğitimi almak.

 

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME İÇİN FORM DOLDURMANIZ YETERLİ.HAZIRLIK ATLAMA / PROFICIENCY
Hazırlık atlama sınavları, gerçekleşecek olan üniversiteye ve görülen eğitimin yabancı diline göre değişiklik göstermektedir. 
Eğer kayıt olunan lisans bölümünde Hazırlık Sınıfı seçmeli ise muafiyet sınavına girmeniz durumunda sadece yıl içinde alacağınız zorunlu YÖK dersi olan İngilizceden muaf olursunuz. 
Fakat kayıt olunan lisans programı Hazırlık Sınıfını ön görüyorsa muafiyet sınavına eğitim yılının başında girip doğrudan lisans programına başlama şansınız doğar. Barajın geçilemediği durumlarda ise hazırlık sınıfına kayıt zorunludur ve alacağınız lisans eğitimine eklenen 1 yıllık yabancı dil eğitimini ifade eder.
Her üniversitenin muafiyet sınavı kendi usüllerince belirlenir, soru adedi, sınav süresi ve puanlama değişiklik gösterir. Sene başında uygulanan sınavın verilememesi durumunda muafiyetiniz yıl sonu final sınavlarına kalır.
Sınav kazanılan lisans programının yabancı dil ağırlığının %30 veya %100 olmasına göre soruların zorluk derecesi açısından farklılık gösterir. 
Özetle hazırlık atlama veya muafiyet sınavı ya öğrenime başlamadan gerçekleşir ve 1 yıl yabancı dil eğitiminden muaf olursunuz veya 1 yıllık öğrenimin sonunda sizden belirlenen barajı geçmeniz ve lisans eğitimine geçiş yapmanız beklenir.

bottom of page