Dil Kurslarımız

« Online Yabancı Dil Kursları İzmir Hacettepe  

ONLINE İNGİLİZCE KURSU

İngilizce Kursları İzmir Hacettepe Akademi-Online İngilizce Kursları

ONLINE İNGİLİZCE UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİMİZİN ÖZELLİKLERİ

 ► KAMERA İLE GÖRÜNTÜLÜ - SESLİ CANLI DİYALOG
 ► TAHTA KULLANIMI
 ► PDF, WORD, EXCEL , JPG DOSYA  YÜKLEME VE İNDİRME
 ► SES DOSYASI YÜKLEME VE DİNLEME
 ► VIDEO YÜKLEME VE İZLEME
 ► KAYIT EDİLEN DERSLERİ TEKRAR AMACI İLE İZLEYEBİLME
 
Sistem özelliklerinin nasıl  kullanıldığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ;
ONLINE İNGİLİZCE KURSU HAKKINDA BİLGİ ALMA
Kurumumuz ile ilgili detaylı bilgiyi kurum müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız veya yönetici asistanlarımızdan yüz yüze veya telefon aracılığı ile öğrenebilir, web sitemizden bilgi talep formu doldurarak yetkililerimizin sizleri aramasını isteyebilirsiniz. Kurumumuzda eğitim danışmanı ve sekreter statüsünde yetkili olmayan ve inisiyatif hakkı tanınmayan personel bulunmamaktadır. Sizlere bilgi veren personellerimiz yetkili kişiler olup eğitim süreniz boyunca bulunacağınız taleplerde kurum kuralları dahilinde inisiyatif sahibi kişilerdir.
Kurumumuzdan bilgi aldığınızda sizler kesin karar verene kadar telefon ile tekrar aranmaz, rahatsız edilmezsiniz. Kurum işleyişimizin tanıtımını yapar sizlerin talebi doğrultusunda süreci devam ettiririz. 

ONLINE İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA GRUP SAYILARIMIZ
Kurumumuzda İngilizce programları birebir özel ders veya sosyal hayatta iletişimde olan (iş arkadaşı, okul arkadaşı, aile bireyleri, ...) kişilerden oluşturulan 2,3 en fazla 4 kişilik özel gruplarda verilmektedir.

NEDEN İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA 4 KİŞİ ÜZERİNDE GRUP OLUŞTURMUYORUZ?
                 
1- İngilizce eğitimi kişisel özelliklere göre ilerleyen bir süreçtir. Kursiyerin İngilizce seviyesi, algı düzeyi, hafıza eğilimi, dikkat dağınıklığı ölçüsü, yabancı dil öğrenim yeteneği İngilizce öğretim programı için belirleyici niteliklerdir.
Aynı İngilizce seviyesinde, yakın algı ve dikkat düzeylerine sahip, kaç kişi olabilir? Bu sorunun cevabı birçok kişi tarafından kabul edileceği üzerine "nadirdir".
İngilizce kurslarında 10-15 kişilik bir sınıfı oluşturmak düşünülenden çok daha zordur. 10-15 kişilik gruplar oluşturulurken kursiyerlerin algı düzeyi, dikkat dağınıklık ölçüsü, hafıza eğilimi önemsenmeden, İngilizce öğretmenini tanıma fırsatı sunulmadan farklı seviyelere sahip kişiler aynı gruplara alınabilmektedir; tüketici hakları kanununa aykırı olmasına rağmen cayma hakkı tanınmayan sözleşmeler imzalatılmaktadır. Aksi takdirde İngilizce kurslarında grup oluşumu imkansızdır. Bu eğitim sisteminin okul eğitimlerinden hiçbir farkı kalmamaktadır.
Okullarda almış olduğunuz İngilizce eğitimi sonunda ulaşmış olduğunuz İngilizce seviyesi ile 10-15 kişi içerisinde alacağınız eğitim sonunda da ulaşabileceğiniz eğitim seviyesi aynıdır!
Kurumumuzda İngilizce öğretim sürecinde birebir özel ders sisteminde sizlere özel programlar hazırlandığı için öğrenmeden ilerleme şansınız bulunmamaktadır. En fazla 4 kişiye kadar oluşturduğumuz İngilizce özel grupların sosyal çevrenizden oluşturulması nedeniyle çekinme duygusundan uzak, iletişim kurabildiğiniz kişilerle rahat bir öğrenim sürecine sahip olursunuz.
4 kişiye kadar olan İngilizce gruplarımızda öğretmenlerimiz her kursiyerle ayrı ayrı ilgilenebilmektedir. Kursiyerlerimiz ders sonunda "anlamayan var mı" sorusu ile karşılaşmazlar. Çünkü İngilizce öğretmenlerimiz kimin anlayarak öğrendiğini kimin anlamadığını birebir gözlemlemekte ve anlaşılmayan konuları farklı metod ve kaynaklarla öğretmektedirler.
Online kurslarda, öğrenim sürecinin kesintisiz olması için derse adapte olmak önemlidir. İnternet altyapıları değerlendirildiğinde kalabalık gruplarda sistemden düşen kursiyer sayısının fazla olması kaçınılmazdır. Kişi sayısı ne kadar az olursa ders verimi o derece artmaktadıor.

İNGİLİZCE KURSLARINDA KALABALIK GRUP EĞİTİMLERİNİN HİÇ Mİ FAYDASI YOKTUR?
     
Elbette vardır. İngilizce öğrenim süreci B2 seviyesinin sonuna ulaştığında İngilizce dil bilgisi eksiğiniz kalmamış sayılır. İngilizce B2 seviyesi sonunda konuşabilir düzeye ulaştığınız için bu seviyeden sonra grup dersleri içerisinde sürekli İngilizce pratik yapmanız ilerleme kaydetmenize yardımcı olacaktır.

İNGİLİZCEYİ AKTİF KULLANMAK İÇİN;
İmkan varsa İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmanız, imkanınız yok ise İngilizce konuşan arkadaşlar edinmeniz tavsiye edilir. Bu imkana da sahip değilseniz İngilizce kurslarında kalabalık gruplar içinde İngilizce pratik eğitimden faydalanabilirsiniz.
2- İngilizce kurslarının işleyişi ticari olarak değerlendirildiğinde sınıftaki kişi sayısı ne kadar fazla olursa kurum o kadar kar elde eder. Ticareti ön plana alan İngilizce kurslarında 10-15 hatta 20 kişiye kadar sınıf oluşturulmaktadır. Bizler eğitim kalitesini ön planda tutarak ticareti ikinci plana almaktayız. Önceliğimiz kurumumuza güvenen kursiyerlerimizi istemiş oldukları İngilizce öğrenim hedeflerine ulaştırmaktır.

ONLINE İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI SÜRESİNİN BELİRLENMESİ
Eğitim süreleri kursiyerlerimizin istemiş olduğu program, seviyeleri, hedefleri doğrultusunda belirlenmektedir. Normal İngilizce programlarına katılan kursiyerlerimiz ortalama 6 ay - 7,5 ay gibi kısa bir sürede 3 veya 4 seviye eğitimi tamamlamaktadırlar.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİNİZİ BELİRLEME, ÜCRETSİZ İNGİLİZCE DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME
Kurumumuzdan İngilizce kurslarımız hakkında bilgi aldıktan sonra kayıt olmak istediğinizde önce ücretsiz İngilizce deneme dersi yapılmaktadır. Ücretsiz İngilizce deneme dersi gerçekleştirilmeden sözleşme imzalatılmaz! Deneme dersi planlanmadan önce yüz yüze veya telefon aracılığı ile İngilizce deneme dersi talep formu doldurulmaktadır. Kursa kayıt olmanız halinde gelebileceğiniz günler ve saatler, eğitim durumunuz, hedefiniz gibi bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda belirtmiş olduğumuz gün ve saatlerde sizlere en verimli eğitimi sunabilecek İngilizce öğretmeni belirlenerek deneme dersi günü ve saati sizlere bildirilmektedir. 45 dakika süren birebir İngilizce deneme dersi gerçekleştirilir ve ders sonunda öğretmeniniz net İngilizce seviyenizi belirler. Sizler de öğretmeninizin anlatım tekniğini görerek iletişim kurup kuramayacağınızı değerlendirmiş olursunuz. İngilizce öğretmeniniz ile iletişim kurabildiğinizi, verim alacağınızı düşünmeniz ve öğretmenimizin sizleri hedefe ulaştırabileceğini beyan etmesi üzerine istemiş olduğunuz gün ve saatler doğrultusunda İngilizce kurs programınız hazırlanır.

İNGİLİZCE ÖĞRETMEN KADROMUZ
İngilizce öğretmeni alımı yapılırken, diploması, adli sicil kaydı, sağlık raporu ve referansları istenir. Bu belgeleri ibraz eden öğretmenlerden kurumumuzun değerlendirme kuruluna ders anlatımı yapması istenir. Başvuru yapan öğretmenin öğretim tekniklerini gözlemleyen kurulumuz değerlendirmelerini kurum müdürümüze sunar. Bu aşamaları geçen öğretmenlerin belgeleri ilçe milli eğitim müdürlüğüne iletilerek güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra İngilizce öğretmeni atama belgesi alınır ve resmi olarak göreve başlarlar. Öğretmenlerimizin yüzde doksanı Türk, yüzde onu yabancı uyruklu Türk vatandaşıdır.

İNGİLİZCE KURSLARINDA YABANCI ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI:
Bir yabancı öğretmenin MEB' e bağlı kurumlarda görev alabilmesi için denklik belgesinin bulunması, kurumda en az beş kadrolu Türk personelin çalışması ve yıllık en az sekiz yüz bin Türk lirası cirosunun olması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması halinde çalışma bakanlığına müracaat edilir. Müracaat sonrasında onay bir ile altı ay arasında çıkmaktadır. Bu süreçten sonra kurum, yabancı uyruklu öğretmenin MEB ataması için başvuruda bulunabilir. Kısacası yabancı İngilizce öğretmeninin göreve başlama süresi iki ile yedi ay arasında değişmektedir.
1- İngilizce kurslarında çalışan İngilizce öğretmen sayıları ve yıllık ciroları göz önünde bulundurulduğunda bir veya en fazla iki yabancı öğretmen çalıştırabilirler!
2- Dönem başlangıcında anlaşma sağlanan yabancı İngilizce öğretmeninin onayı için iki ile yedi ay beklenmesi gerekmektedir!
3- Yabancı öğretmenin bölüm mezunu olması ve YÖK' ten denklik belgesi alması gerekmektedir.
Bu şartlar değerlendirildiğinde yabancı İngilizce öğretmenlerinin yabancı dil kurslarında çalışabilmesi ne ölçüde mümkündür? Yabancı öğretmenin maaş talebi ne kadar olur? Bu sorular sizlere kurumumuzda neden yabancı öğretmen olmadığı sorusunun yanıtını vermektedir. Kurumumuzda ataması olmayan, kaçak personeller çalıştırılmamaktadır. Buna karşın ülkemizde evlilik yaparak T.C. vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu branş öğretmenleri de bulunmaktadır. Bu öğretmenler ağırlıklı olarak Rusça ve Almanca branşlarında görülmektedir. İngilizce branşında çok ama çok nadirdir.
Bir diğer husus ise, B2 seviyesine kadar yabancı İngilizce öğretmenlerinin anlatımından sonuç alabilmeniz için çok uzun süreler gerekmektedir. Ancak tecrübeli Türk öğretmenler ile dil kıyaslaması yapılarak B2 sonuna kadar kısa sürede İngilizce dil bilgisi, okuma, yazma alanlarında hızlı bir şekilde ilerleyebilir, yurtdışına gittiğinizde tüm ihtiyaçlarınız karşılayabilecek İngilizce konuşma becerisine sahip olabilirsiniz. Yabancı öğretmenlerden en verimli eğitimi B2 seviyesinden sonra alabilirsiniz ki İngilizce B2 seviyesi sonrasında pratik gelişimi için önem sırası "neden dört kişi üzerinde grup oluşturmuyoruz" başlığı altında belirtilmiştir.

ONLINE İNGİLİZCE KURS GÜNLERİNİ VE SAATLERİNİ BELİRLEME
Ders programları sizin talep etmiş olduğunuz gün ve saatler göz önünde bulundurularak kurum ile ortak planlanır. Bu planlama günlük programlarınızı, mesailerinizi, sosyal etkinliklerinizi etkilemeyeceği için derse adapte olma oranınızı artırmaktadır.

ONLINE İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA ÜCRET BELİRLEME - ÖDEME ŞEKİLLERİ
İngilizce kurs ücretleri kursiyerlerimizin seviye ve hedefleri doğrultusunda, almaları gereken eğitim programı ve süresine göre belirlenir. Ödemeler banka havalesi ile aylık taksitler, ofiste ödeme ile aylık taksitler, kredi kartına taksit veya peşin ödeme şeklinde gerçekleştirilebilmektedir.

KAYIT İŞLEMLERİ - GEREKLİ BELGELER
Ücretsiz online İngilizce deneme dersi sonrasında kayıt olmaya karar vermeniz halinde tüketici hakları kanunu da göz önünde bulundurularak hazırlanan sözleşmemizi okuduktan sonra elektronik onaylama işlemi ile 

İNGİLİZCE KAYNAK BELİRLEME
Kişiye özgü öğretim metodu ile eğitim verdiğimiz için kurumumuzun anlaşmalı olduğu bir yayın evi bulunmamaktadır. Her kursiyere İngilizce seviyesi ve hedefi doğrultusunda farklı kaynaklardan eğitim verilmektedir. Belirlenen sabit kaynağın alımı kursiyerlerimize, öğrenim süresince kullanılacak ek materyallerin tamamı kurumumuza aittir.

İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA DEVAMSIZLIK HAKKI
Tüm kursiyerlerimize kayıt oldukları İngilizce kurs programı üzerinden %20 devamsızlık hakkı sunmaktayız. Ders gününden bir gün önce derse gelemeyeceğini bildiren kursiyerlerimiz ders haklarını kaybetmezler. Yapılamayan ders kendi öğretmeni ile uygun bir günde veya program sonuna eklenerek telafi edilir.
Kurumumuzda kişiye özgü dersler uygulandığı için kursiyerlerimiz devamsızlık yapsalar dahi ders işlenmediğinden konu kaybı yaşanmaz.

İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA KAYIT DONDURMA HAKKI
Kursiyerlerimiz herhangi bir sebepten dolayı bir ay ve üzeri sürede derslere devam edemeyecekler ise idari birime dilekçe sunarak kayıt tarihleri itibariyle bir yıl içerisinde programlarını tamamlamak üzere kayıt dondurabilirler.

İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA PROGRAM DEVİR HAKKI
Kursiyerlerimiz derslerine devam edemeyecekleri durumda idari birime dilekçe sunarak kalan sürelerini üçüncü şahıslara devredebilirler.

İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA ÖĞRETMEN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI
Kursiyerlerimiz herhangi bir sebepten dolayı öğretmen değişikliği talep ederlerse; kurum idari birimimize gerekçe bildiren dilekçe sunarak öğretmen değiştirme hakkına sahip olabilirler.

İNGİLİZCE KURSLARIMIZDA KAYIT İPTAL HAKKI
Tüm kursiyerlerimiz tüketici hakları kanunu ilgili maddesi gereğince kayıt iptal etme hakkına sahiptir. Ödenmesi gereken tutar, kursiyerin almış olduğu ders sayısı ile kurumumuzun il milli eğitim müdürlüğüne iletmiş olduğu saat ücreti çarpımı ile hesaplanır. Kursiyerler fazla ödeme yapmış ise fazla ödenen tutar iade edilir.

İDARİ BİRİM KURALLARI
Kurumumuzda tanıtım, deneme dersi planlama, ders günleri ve saatlerini planlama, ders ve devamsızlık takipleri, ek ders talepleri, ders iptal talepleri, program değiştirme talepleri, öğretmen değişikliği talepleri, kayıt dondurma talepleri, kayıt iptal talepleri, hak devri talepleri, vb. tüm işlemler idari birimimiz tarafından yapılmakta, öğretmenlerimize programlama sorumluluğu verilmemektedir. Öğretmenlerimiz sadece idari birimin hazırlamış olduğu program dahilinde kursiyerlerine ders vermekle yükümlüdür. Öğretmenlerimizin özel hayat konforlarını sağlamak ve mesai harici sorumluluk verilmemesi, eğitim sürecinin idari birim denetiminde olması adına kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimizin özel iletişim bilgilerini paylaşmamaları gerekmektedir. Kursiyerlerimiz tüm taleplerini idari birimimize ileterek yetkili kişiler ile sonuçlandırmakla yükümlüdür.

MEB ONAYLI İNGİLİZCE SERTİFİKASI - İNGİLİZCE SEVİYE BELGESİ
2019 yılında MEB sertifika düzenleme şartları değişmiştir;

1- MEB ONAYLI İNGİLİZCE SERTİFİKASI
Bu sertifikayı alabilmeniz için seviyenizi yine MEB onaylı bir İngilizce sertifikasını veya üniversite hazırlık sınıfı notlarınız gibi resmi geçerliliği olan belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu tür belgeye sahip iseniz bitirdiğiniz seviyeden başlayarak C2 sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. Bu tür belgeniz yok ise seviyeniz ne olursa olsun A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesi sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. C2 düzeyi bitiminde bağlı bulunulan il milli eğitim müdürlüğünün belirlemiş olduğu tarihlerde İngilizce sınavına girmeniz ve bu sınavda başarılı olmanız halinde MEB onaylı İngilizce sertifikası edinebilirsiniz.

2- İNGİLİZCE SEVİYE - KATILIM BELGESİ     
                                                                               
Kayıt olmak istediğiniz kurumun yapmış olduğu seviye tespit sınavı sonrasında belirtilen seviyeden başlayarak istediğiniz seviyeye kadar eğitim almanız halinde kurumların sizlere vermiş olduğu belgelerdir. Geçerliliği sunacağınız kurumların inisiyatifindedir.

ULUSLARARASI ALANDA GEÇERLİ İNGİLİZCE SEVİYE BELGESİ ALMAK İSTİYORSANIZ!
Herdilin kendine ait uluslar arası geçerliliği olan seviye belirleme sınavları buolunmaktadır. Sınavlarla ilgili detaylı bilgiyi web sitemizde ulaşabilirsiniz.

2005 yılından bügüne, İzmir İngilizce kursları arasında kişiye özgü İngilizce öğretim modeli ile bire bir İngilizce özel ders ve maksimum dört kişilik özel gruplarda İngilizce kurs programları hazırlayan kurumumuz, İzmir İngilizce kursları arasında, ücretsiz deneme dersini başlatan ilk İngilizce kursudur. Hacettepe Akademi İngilizce kursları, İngilizce kursuna kayıt olmak isteyen tüm kursiyer adaylarına 2005 yılından itibaren ücretsiz deneme dersi yapmadan, öğretmenlerini tanımadan sözleşme imzalamamalarını önererek İzmirde faaliyet gösteren diğer İngilizce kurslarının da ücretsiz deneme dersi vermelerine öncülük etmektedir.
2020 yılında 15. yılını kendine özgü olan İngilizce kurslarına uyarlanmış Tues uzaktan eğitim, uzaktan öğretim sistemi ile online İngilizce derslerine başlamıştır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN, SİZİ HEMEN ARAYALIM