top of page

Kabin Memurluğu Dil Mülakatı Hazırlık Kursları

Kabin Memurluğu Dil Sınavı Kursları

 

İZMİR KABİN MEMURLUĞU SINAV HAZIRLIK  KURSLARI HACETTEPE AKADEMİ

KABİN MEMURLUĞU SINAV HAZIRLIK KURSLARIMIZA KATILMA ŞARTLARI

1 - Derslere gelebileceğiniz gün ve saat aralıklarını bildirmeniz için Ücretsiz deneme dersi ve seviye belirleme formunu doldurmak
2 - Ücretsiz yapmış olduğumuz bire bir seviye belirleme mülakatında İngilizce B2 sonu düzeyinde olmak veya B2 seviye sonuna kadar genel İngilizce eğitim almak.


ÜCRETSİZ DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME İÇİN FORM DOLDURMANIZ YETERLİ.
KABİN MEMURLUĞU SINAVI
Kabin memurluğu sınavı, soru, ücret ve tarih bakımından işe alım yapacak olan firmaya göre farklılık gösterir. Buna rağmen sınavlar genellikle çoktan seçmeli test ve sonrasında mülakat olmak üzere 2 aşamada gerçekleşir.
Öğreniğin THY'de sınava girecek adaylar 2 yazılı ve 1 mülakat aşamasından geçmek zorundalar.

Yazılı sınavlar iki başlıkta gerçekleştiriliyor; genel yetenek sınavı ve İngilizce sınavı. Adaylar bu sınavlardan istenen başarıyı elde ederlerse bir sonraki aşama olan mülakata çağrılıyor. 
THY Genel Yetenek Sınavı
THY uzman adaylığı ve genel uzmanlık kategorilerinde girildiğini bilinen bu sınav eskiden klasik (fiziksel ortamda; kağıt ve kalem ile) yapılıyorken, bir süredir online olarak DynED isimli sistem üzerinden uygulanmaya başlanmıştır. Sınavda 45-60 arası soru sorulmaktadır ve sınav süresi 20 dakikadır. 
THY Genel Yetenek Sınavı Konuları:
Temel Matematik
Şekil Yeteneği
Basit Mantıksal Çıkarımlar
Grafik Yorumlama
Türkçe
THY İngilizce Sınavı

THY İngilizce sınavında temelde üç tip soru tipinden oluşuyor.
THY İngilizce Sınavı Konuları
Çoktan Seçmeli
Kutucuk Sürükleme
Listening
THY DynED Sistemi

Sun Express kabin memurluğu sınavlarında ise 100 soruluk online çoktan seçmeli test uygulaması var. Online test ile evden gerçekleşen bu oturumdan sonra yeterli notu aldığınız takdirde diğer aşamalara davet edilirisiniz.
Sınavdan yüz sorudan en az 60 doğru yapmanız gereklidir. THY'nin de kendi sistemine göre ve mülakat puanlamasında geçer not yüzde 60'dır. İngilizce seviyesinin B1 olması beklenir ve sınav sorularında mesleki terimler (uçak, kabin hizmetleri, havacılık terimleri ya da kelimeleri ) de yer almaktadır.
Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından yapılan sınavda ise Kabin Memurluğu Sınavından minimum 80 puan alınması beklenir ve sınav %90 genel İngilizce, %10 mesleki İngilizce sorularından oluşur.

bottom of page