top of page

JLPT Hazırlık Kursları

HACETTEPE AKADEMİ JLPT SINAV HAZIRLIK KURSLARI

İZMİR JLPT KURSLARI HACETTEPE AKADEMİ

JLPT SINAV HAZIRLIK KURSLARIMIZA KATILMA ŞARTLARI

1 - Derslere gelebileceğiniz gün ve saat aralıklarını bildirmeniz için ücretsiz deneme dersi ve seviye belirleme formunu doldurmak
2 - Ücretsiz yapmış olduğumuz bire bir seviye belirleme mülakatında Japonca B2 sonu düzeyinde olmak veya B2 seviye sonuna kadar genel Japonca eğitim almak.

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME İÇİN FORM DOLDURMANIZ YETERLİ.

JLPT (Japonca Yeterlilik Sınavı)
Ana dili Japonca olmayanlar için; dil bilgisi, dinleme kabiliyeti ve okuma yeteneği olmak üzere Japonca dil yeterliliğini değerlendirip onaylayan sınavdır. Sınav, Japonya ve seçilen ülkelerde yılda iki defa (Genellikle Aralık ve Temmuz ayının ilk pazar günü) ve diğer bölgeler için yılda bir defa (Aralık ayının ilk pazar günü) düzenlenmektedir.
JLPT, Japonya'da ilgili bakanlıklar tarafından, Japonya Eğitim Değişim ve Hizmetleri aracılığıyla yönetilmektedir. Diğer ülkelerde ise Japonya Vakfı; yerel kültür değişimleri, eğitim kurumları ile veya bu amaca yönelik olarak kurulmuş olan komitelerle denetlemekte ve yönetilmektedir.
JLPT beş seviyeden oluşur. 2009 yılına kadar test en düşük seviye 4 ve en yüksek seviye 1 olmak üzere dört seviyeliydi, günümüzde N5-N4-N3-N2-N1 olmak üzere 5 seviyelidir. JLPT sertifikalarının geçerliliği zaman geçtikçe sona ermez veya geçersiz hale gelmez.

Seviyeler :
• N1 - İleri Seviye
• N2 - Üst-orta Seviye
• N3 - Orta Seviye
• N4 - İlk Seviye
• N5 - Temel Seviye

bottom of page