top of page

Online İlkokul Çince Kursları

Online Çince Kursları İzmir Hacettepe Akademi İlkokul Düzeyi Çince Kursları

 

İLKOKUL OKUL DESTEK ONLINE ÇİNCE KURSLARI İZMİR HACETTEPE AKADEMİ

İlkokul okul destek kurslarımıza okulda  Çince dersi gören ve okuldaki notlarını yükseltme amacı olan kursiyerler katılabilmektedir.

 

İLKOKUL ONLINE ÇİNCE GENEL DİL KURSLARI İZMİR HACETTEPE AKADEMİ

Bu kursun amacı Çince dil bilgisinin öğretilmesi ve okuma, yazma, anlama, konuşma becerilerinin geliştirilmesidir.

 

İLKOKUL ONLINE ÇİNCE KONUŞMA KURSLARI İZMİR HACETTEPE AKADEMİ

A2 düzeyinin sonunda olan kursiyerler katılabilmektedir. Bu kursun amacı kursiyerin aktif Çince kullanımını geliştirmektir.

 

HACETTEPE AKADEMİ UZAKTAN ONLINE ÇİNCE KURSU İZMİR

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİMİZİN ÖZELLİKLERİ

► ÖĞRETMEN İLE GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ CANLI DERSLER

► TAHTA KULLANIMI

► PDF, WORD, EXCEL, JPG… DOSYA YÜKLEME VE PAYLAŞMA

► KAYBAK KİTAP ÜZERİNDE İŞLEM YAPABİLME

► SES DOSYASI YÜKLEME VE DİNLEME

► VIDEO YÜKLEME VE İZLEME

► KAYIT EDİLEN DERSLERİ TEKRAR AMACI İLE İZLEYEBİLME

 

ONLINE ÇİNCE KURSU HAKKINDA BİLGİ ALMA

 

Kurumumuz ile ilgili detaylı bilgiyi kurum müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız veya yönetici asistanlarımızdan yüz yüze, telefon aracılığı veya sosyal medya hesaplarımızdan iletişim kurarak öğrenebilirsiniz, web sitemizden bilgi talep formu doldurarak yetkililerimizin sizleri aramasını isteyebilirsiniz. Kurumumuzda eğitim danışmanı ve sekreter statüsünde yetkili olmayan ve inisiyatif hakkı tanınmayan personel bulunmamaktadır. Sizlere bilgi veren personellerimiz yetkili kişiler olup eğitim süreniz boyunca bulunacağınız taleplerde kurum kuralları dahilinde inisiyatif sahibi kişilerdir.

Kurumumuzdan bilgi aldığınızda sizler kesin karar verene kadar telefon ile tekrar aranmaz, rahatsız edilmezsiniz. Kurum işleyişimizin tanıtımını yapar sizlerin talebi doğrultusunda süreci devam ettiririz.

 

ONLINE ÇİNCE KURSLARIMIZDA GRUP SAYILARIMIZ

Kurumumuzda Çince programları birebir özel ders veya sosyal hayatta iletişimde olan (iş arkadaşı, okul arkadaşı, aile bireyleri, ...) kişilerden oluşturulan 2,3 en fazla 4 kişilik özel gruplarda verilmektedir.

 

NEDEN ÇİNCE KURSLARIMIZDA 4 KİŞİ ÜZERİNDE GRUP OLUŞTURMUYORUZ?

1- Çince eğitimi kişisel özelliklere göre ilerleyen bir süreçtir. Kursiyerin Çince seviyesi, algı düzeyi, hafıza eğilimi, dikkat dağınıklığı ölçüsü, yabancı dil öğrenim yeteneği Çince öğretim programı için belirleyici niteliklerdir.

Aynı Çince seviyesinde, yakın algı ve dikkat düzeylerine sahip, kaç kişi olabilir? Bu sorunun cevabı birçok kişi tarafından kabul edileceği üzerine "nadirdir".

Çince kurslarında 10-15 kişilik bir sınıfı oluşturmak düşünülenden çok daha zordur. 10-15 kişilik gruplar oluşturulurken kursiyerlerin algı düzeyi, dikkat dağınıklık ölçüsü, hafıza eğilimi önemsenmeden, Çince öğretmenini tanıma fırsatı sunulmadan farklı seviyelere sahip kişiler aynı gruplara alınabilmektedir; tüketici hakları kanununa aykırı olmasına rağmen cayma hakkı tanınmayan sözleşmeler imzalatılmaktadır. Aksi takdirde Çince kurslarında grup oluşumu imkansızdır. Bu eğitim sisteminin okul eğitimlerinden hiçbir farkı kalmamaktadır.

Okullarda almış olduğunuz Çince eğitimi sonunda ulaşmış olduğunuz Çince seviyesi ile 10-15 kişi içerisinde alacağınız eğitim sonunda da ulaşabileceğiniz eğitim seviyesi aynıdır!

Kurumumuzda Çince öğretim sürecinde birebir özel ders sisteminde sizlere özel programlar hazırlandığı için öğrenmeden ilerleme şansınız bulunmamaktadır. En fazla 4 kişiye kadar oluşturduğumuz Çince özel grupların sosyal çevrenizden oluşturulması nedeniyle çekinme duygusundan uzak, iletişim kurabildiğiniz kişilerle rahat bir öğrenim sürecine sahip olursunuz.

4 kişiye kadar olan Çince gruplarımızda öğretmenlerimiz her kursiyerle ayrı ayrı ilgilenebilmektedir. Kursiyerlerimiz ders sonunda "Anlamayan var mı?" sorusu ile karşılaşmazlar. Çünkü Çince öğretmenlerimiz kimin anlayarak öğrendiğini kimin anlamadığını birebir gözlemlemekte ve anlaşılmayan konuları farklı metot ve kaynaklarla öğretmektedirler.

Online kurslarda, öğrenim sürecinin kesintisiz olması için derse adapte olmak önemlidir. İnternet altyapıları değerlendirildiğinde kalabalık gruplarda sistemden düşen kursiyer sayısının fazla olması kaçınılmazdır. Kişi sayısı ne kadar az olursa ders verimi o derece artmaktadır.

 

ÇİNCE KURSLARINDA KALABALIK GRUP EĞİTİMLERİNİN HİÇ Mİ FAYDASI YOKTUR?

Elbette vardır. Çince öğrenim süreci B2 seviyesinin sonuna ulaştığında Çince dil bilgisi eksiğiniz kalmamış sayılır. Çince B2 seviyesi sonunda konuşabilir düzeye ulaştığınız için bu seviyeden sonra grup dersleri içerisinde sürekli Çince pratik yapmanız ilerleme kaydetmenize yardımcı olacaktır.

 

ÇİNCEYI AKTİF KULLANMAK İÇİN

1-İmkan varsa Çince konuşulan ülkelerde bulunmanız, imkanınız yok ise Çince konuşan arkadaşlar edinmeniz tavsiye edilir. Bu imkana da sahip değilseniz Çince kurslarında kalabalık gruplar içinde Çince pratik eğitimden faydalanabilirsiniz.

 

2- Çince kurslarının işleyişi ticari olarak değerlendirildiğinde sınıftaki kişi sayısı ne kadar fazla olursa kurum o kadar kar elde eder. Ticareti ön plana alan Çince kurslarında 10-15 hatta 20 kişiye kadar sınıf oluşturulmaktadır. Bizler eğitim kalitesini ön planda tutarak ticareti ikinci plana almaktayız. Önceliğimiz kurumumuza güvenen kursiyerlerimizi istemiş oldukları Çince öğrenim hedeflerine ulaştırmaktır.

 

ONLINE ÇİNCE EĞİTİM PROGRAMI SÜRESİNİN BELİRLENMESİ

Eğitim süreleri kursiyerlerimizin istemiş olduğu program, seviyeleri, hedefleri doğrultusunda belirlenmektedir. Normal Çince programlarına katılan kursiyerlerimiz ortalama 9 ay - 12 ay gibi kısa bir sürede 3 veya 4 seviye eğitimi tamamlamaktadırlar.

 

 

ÇİNCE ÖĞRETMENİNİZİ BELİRLEME, ÜCRETSİZ ÇİNCE DENEME DERSİ VE SEVİYE BELİRLEME

Kurumumuzdan Çince kurslarımız hakkında bilgi aldıktan sonra kayıt olmak istediğinizde önce ücretsiz Çince deneme dersi yapılmaktadır. Ücretsiz Çince deneme dersi gerçekleştirilmeden sözleşme imzalatılmaz! Deneme dersi planlanmadan önce yüz yüze veya telefon aracılığı ile Çince deneme dersi talep formu doldurulmaktadır. Kursa kayıt olmanız halinde gelebileceğiniz günler ve saatler, eğitim durumunuz, hedefiniz gibi bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda belirtmiş olduğumuz gün ve saatlerde sizlere en verimli eğitimi sunabilecek Çince öğretmeni belirlenerek deneme dersi günü ve saati sizlere bildirilmektedir. 45 dakika süren bire bir Çince deneme dersi gerçekleştirilir ve ders sonunda öğretmeniniz net Çince seviyenizi belirler. Sizler de öğretmeninizin anlatım tekniğini görerek iletişim kurup kuramayacağınızı değerlendirmiş olursunuz. Çince öğretmeniniz ile iletişim kurabildiğinizi, verim alacağınızı düşünmeniz ve öğretmenimizin sizleri hedefe ulaştırabileceğini beyan etmesi üzerine istemiş olduğunuz gün ve saatler doğrultusunda Çince kurs programınız hazırlanır.

 

ÇİNCE ÖĞRETMEN KADROMUZ

Çince öğretmeni alımı yapılırken, diploması, adli sicil kaydı, sağlık raporu ve referansları istenir. Bu belgeleri ibraz eden öğretmenlerden kurumumuzun değerlendirme kuruluna ders anlatımı yapması istenir. Başvuru yapan öğretmenin öğretim tekniklerini gözlemleyen kurulumuz değerlendirmelerini kurum müdürümüze sunar. Bu aşamaları geçen öğretmenlerin belgeleri ilçe milli eğitim müdürlüğüne iletilerek güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra Çince öğretmeni atama belgesi alınır ve resmi olarak göreve başlarlar. Öğretmenlerimizin yüzde doksanı Türk, yüzde onu yabancı uyruklu Türk vatandaşıdır.

 

ÇİNCE KURSLARINDA YABANCI ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI:

Bir yabancı öğretmenin MEB' e bağlı kurumlarda görev alabilmesi için denklik belgesinin bulunması, kurumda en az beş kadrolu Türk personelin çalışması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması halinde çalışma bakanlığına müracaat edilir. Müracaat sonrasında onay bir ile altı ay arasında çıkmaktadır. Bu süreçten sonra kurum, yabancı uyruklu öğretmenin MEB ataması için başvuruda bulunabilir. Kısacası yabancı Çince öğretmeninin göreve başlama süresi iki ile yedi ay arasında değişmektedir.

 

1- Çince kurslarında çalışan Çince öğretmen sayıları göz önünde bulundurulduğunda bir veya en fazla iki yabancı öğretmen çalıştırabilirler!

2- Dönem başlangıcında anlaşma sağlanan yabancı Çince öğretmeninin onayı için iki ile yedi ay beklenmesi gerekmektedir!

3- Yabancı öğretmenin bölüm mezunu olması ve YÖK' ten denklik belgesi alması gerekmektedir.

Bu şartlar değerlendirildiğinde yabancı Çince öğretmenlerinin yabancı dil kurslarında çalışabilmesi ne ölçüde mümkündür? Yabancı öğretmenin maaş talebi ne kadar olur? Bu sorular sizlere kurumumuzda neden yabancı öğretmen olmadığı sorusunun yanıtını vermektedir. Kurumumuzda ataması olmayan, kaçak personeller çalıştırılmamaktadır. Buna karşın ülkemizde evlilik yaparak T.C. vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu branş öğretmenleri de bulunmaktadır. Kadromuzda bu şekilde T.C. vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu öğretmenlere yer verilmektedir. Ancak sayıları her yıl değişkenlik gösterir. T.C. vatandaşı olmaları nedeniyle yabancı öğretmen olarak lanse edilmezler.

Bir diğer husus ise, B2 seviyesine kadar yabancı Çince öğretmenlerinin anlatımından sonuç alabilmeniz için çok uzun süreler gerekmektedir. Ancak tecrübeli Türk öğretmenler ile dil kıyaslaması yapılarak B2 sonuna kadar kısa sürede Çince dil bilgisi, okuma, yazma alanlarında hızlı bir şekilde ilerleyebilir, yurt dışına gittiğinizde tüm ihtiyaçlarınız karşılayabilecek Çince konuşma becerisine sahip olabilirsiniz. Yabancı öğretmenlerden en verimli eğitimi B2 seviyesinden sonra alabilirsiniz ki Çince B2 seviyesi sonrasında pratik gelişimi için önem sırası "Neden dört kişi üzerinde grup oluşturmuyoruz?" başlığı altında belirtilmiştir.

 

ONLINE ÇİNCE KURS GÜNLERİNİ VE SAATLERİNİ BELİRLEME

Ders programları sizin talep etmiş olduğunuz gün ve saatler göz önünde bulundurularak kurum ile ortak planlanır. Bu planlama günlük programlarınızı, mesailerinizi, sosyal etkinliklerinizi etkilemeyeceği için derse adapte olma oranınızı artırmaktadır.

 

ONLINE ÇİNCE KURSLARIMIZDA ÜCRET BELİRLEME - ÖDEME ŞEKİLLERİ

Çince kurs ücretleri kursiyerlerimizin seviye ve hedefleri doğrultusunda, almaları gereken eğitim programı ve süresine göre belirlenir. Ödemeler banka havalesi ile aylık taksitler, ofiste ödeme ile aylık taksitler, kredi kartına taksit veya peşin ödeme şeklinde gerçekleştirilebilmektedir.

 

KAYIT İŞLEMLERİ - GEREKLİ BELGELER

Ücretsiz online Çince deneme dersi sonrasında kayıt olmaya karar vermeniz halinde tüketici hakları kanunu da göz önünde bulundurularak hazırlanan sözleşmeniz mail ile tarafınıza iletilir, onayınız alındıktan sonra kayıt işleminiz gerçekleşmiş olur.

KAYIT OLMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-Kimlik fotokopisi

2-Öğrenim belgesi veya diploma fotokopisi

 

ÇİNCE KAYNAK BELİRLEME

Kişiye özgü öğretim metodu ile eğitim verdiğimiz için kurumumuzun anlaşmalı olduğu bir yayın evi bulunmamaktadır. Her kursiyere Çince seviyesi ve hedefi doğrultusunda farklı kaynaklardan eğitim verilmektedir. Belirlenen sabit kaynağın alımı kursiyerlerimize, öğrenim süresince kullanılacak ek materyallerin tamamı kurumumuza aittir.

 

ÇİNCE KURSLARIMIZDA DEVAMSIZLIK HAKKI

Tüm kursiyerlerimize kayıt oldukları Çince kurs programı üzerinden %10 devamsızlık hakkı sunmaktayız. Ders gününden bir gün önce derse gelemeyeceğini bildiren kursiyerlerimiz ders haklarını kaybetmezler. Yapılamayan ders kendi öğretmeni ile uygun bir günde veya program sonuna eklenerek telafi edilir.

Kurumumuzda kişiye özgü dersler uygulandığı için kursiyerlerimiz devamsızlık yapsalar dahi ders işlenmediğinden konu kaybı yaşanmaz.

 

 

ÇİNCE KURSLARIMIZDA KAYIT DONDURMA HAKKI

Kursiyerlerimiz herhangi bir sebepten dolayı bir ay ve üzeri sürede derslere devam edemeyecekler ise idari birime dilekçe sunarak kayıt tarihleri itibariyle bir yıl içerisinde programlarını tamamlamak üzere kayıt dondurabilirler.

 

ÇİNCE KURSLARIMIZDA PROGRAM DEVİR HAKKI

Kursiyerlerimiz derslerine devam edemeyecekleri durumda idari birime dilekçe sunarak kalan sürelerini üçüncü şahıslara devredebilirler.

 

ÇİNCE KURSLARIMIZDA ÖĞRETMEN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI

Kursiyerlerimiz herhangi bir sebepten dolayı öğretmen değişikliği talep ederlerse; kurum idari birimimize gerekçe bildiren dilekçe sunarak öğretmen değiştirme hakkına sahip olabilirler.

 

ÇİNCE KURSLARIMIZDA KAYIT İPTAL HAKKI

Tüm kursiyerlerimiz tüketici hakları kanunu ilgili maddesi gereğince kayıt iptal etme hakkına sahiptir. Ödenmesi gereken tutar, kursiyerin almış olduğu ders sayısı ile kurumumuzun il milli eğitim müdürlüğüne iletmiş olduğu saat ücreti çarpımı ile hesaplanır. Kursiyerler fazla ödeme yapmış ise fazla ödenen tutar iade edilir.

 

 

İDARİ BİRİM KURALLARI

Kurumumuzda tanıtım, deneme dersi planlama, ders günleri ve saatlerini planlama, ders ve devamsızlık takipleri, ek ders talepleri, ders iptal talepleri, program değiştirme talepleri, öğretmen değişikliği talepleri, kayıt dondurma talepleri, kayıt iptal talepleri, hak devri talepleri, vb. tüm işlemler idari birimimiz tarafından yapılmakta, öğretmenlerimize programlama sorumluluğu verilmemektedir. Öğretmenlerimiz sadece idari birimin hazırlamış olduğu program dahilinde kursiyerlerine ders vermekle yükümlüdür. Öğretmenlerimizin özel hayat konforlarını sağlamak ve mesai harici sorumluluk verilmemesi, eğitim sürecinin idari birim denetiminde olması adına kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimizin özel iletişim bilgilerini paylaşmamaları gerekmektedir. Kursiyerlerimiz tüm taleplerini idari birimimize ileterek yetkili kişiler ile sonuçlandırmakla yükümlüdür.

 

 

MEB ONAYLI ÇİNCE SERTİFİKASI - ÇİNCE SEVİYE BELGESİ

2019 yılında MEB sertifika düzenleme şartları değişmiştir;

 

1- MEB ONAYLI ÇİNCE SERTİFİKASI

Bu sertifikayı alabilmeniz için seviyenizi yine MEB onaylı bir Çince sertifikasını veya üniversite hazırlık sınıfı notlarınız gibi resmi geçerliliği olan belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu tür belgeye sahip iseniz bitirdiğiniz seviyeden başlayarak C2 sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. Bu tür belgeniz yok ise seviyeniz ne olursa olsun A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesi sonuna kadar kayıt olmuş olduğunuz kurumda eğitim almanız gerekmektedir. C2 düzeyi bitiminde bağlı bulunulan il milli eğitim müdürlüğünün belirlemiş olduğu tarihlerde Çince sınavına girmeniz ve bu sınavda başarılı olmanız halinde MEB onaylı Çince sertifikası edinebilirsiniz.

 

2- ÇİNCE SEVİYE - KATILIM BELGESİ

Kayıt olmak istediğiniz kurumun yapmış olduğu seviye tespit sınavı sonrasında belirtilen seviyeden başlayarak istediğiniz seviyeye kadar eğitim almanız halinde kurumların sizlere vermiş olduğu belgelerdir. Geçerliliği sunacağınız kurumların inisiyatifindedir.

 

ULUSLARARASI ALANDA GEÇERLİ ÇİNCE SEVİYE BELGESİ ALMAK İSTİYORSANIZ!

 

Her dilin kendine ait uluslararası geçerliliği olan seviye belirleme sınavları bulunmaktadır. Sınavlarla ilgili detaylı bilgiyi web sitemizde ulaşabilirsiniz.

 

 

2005 yılından bugüne, İzmir Çince kursları arasında kişiye özgü Çince öğretim modeli ile bire bir Çince özel ders ve maksimum dört kişilik özel gruplarda Çince kurs programları hazırlayan kurumumuz, İzmir Çince kursları arasında, ücretsiz deneme dersini başlatan ilk Çince kursudur. Hacettepe Akademi Çince kursları, Çince kursuna kayıt olmak isteyen tüm kursiyer adaylarına 2005 yılından itibaren ücretsiz deneme dersi yapmadan, öğretmenlerini tanımadan sözleşme imzalamamalarını önererek İzmir’de faaliyet gösteren diğer Çince kurslarının da ücretsiz deneme dersi vermelerine öncülük etmektedir.

Uzaktan online Çince kursu verebilmek için 2019 yılında alt yapı çalışmalarını başlatan Hacettepe Akademi Çince kursları, 2020 yılında 15. yılında kendine özgü olan Çince kurslarına uyarlanmış uzaktan eğitim, uzaktan öğretim sistemi ile online Çince derslerine başlamıştır.

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN ÖNEMİ

Kendi ana dilimize ek olarak ikinci bir yabancı dil öğrenmek ana dilimizi daha iyi anlamamızı sağlar. Başka bir dili öğrenirken kendi ana dilimizle öğrendiğimiz yabancı dili karşılıklı sentezleyerek ve analiz yaparak iki dil arasındaki bağlantıyı kurarak kendi ana dilimizi de daha iyi yerlere taşırız. Kendi ana dilimizi öğrendiğimiz yabancı dille karşılaştırarak cümle kurmayı ve yabancı dili anlamayı daha da kolaylaştırmayı kendimiz için sağlamış oluruz. Elbette ki diller ve kültürler birebir aynı değildir. Ama ana dilimizdeki ve öğrendiğimiz dil arasındaki ortak yerleri keşfettiğimizde yabancı dili öğrenmek bizim için daha da kolay olur ve bu da kendi ana dilimizi daha iyi keşfetmemizi, ana dilimize daha çok hakim olmamızı sağlar. Başka bir dil öğrenmenin diğer faydası da sağlık için önemidir. Yeni bir dil öğrenen ve bunu geliştiren insanlarda demans ve alzeimer daha az görülmektedir. Çünkü yaşlandıkça her ne kadar fiziksel aktiviteye ihtiyacımız varsa, zihinsel aktiviteye de ihtiyacımız vardır. Başka bir yabancı dil öğrenmek dikkati ve odaklanmayı arttırır çünkü bilmediğimiz bir dili yazarken yazımına ekstra dikkat etmek zorunda kalırız, bu da detaylı incelemeyi ister. Konuşurken, dinlerken dikkatli bir şekilde o kelimeyi duymaya ve konuşmaya çalışırız, bu da odağımızın ve dikkatimizin artmasına katkı sağlar. Yabancı dil bize farklı kültürlerin kapılarını açar. O ülkenin dili sayesinde ülkenin kültürünü daha iyi öğrenir, ülkedeki insanlarla rahat iletişim kurmamızı sağlar. Rahat iletişim de kendini ifade ettikçe kişideki özgüveni arttırır.  Aynı zamanda o dildeki filmleri, müzikleri, kolay bir şekilde izleyebilmenizi, dinleyebilmenizi, anlayabilmenizi sağlar. Günümüzde artık iş dünyası için yabancı dil bir zorunluluk haline gelmiştir, bu sayede yabancı dil aynı zamanda birçok işte çalışabilme imkanını bize sunar. Bu dünyayı bize kolay yoldan açabilecek dillerin arasında Çince gelmektedir.

bottom of page