İtalyanca Kursları

10 - 15 KİŞİLİK GRUPLARDA ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN !!!

10 - 15 KİŞİLİK GRUP ÜCRETLERİNE DENK ÜCRETLERLE

* BİRE BİR ÖZEL DERS ALABİLİR,
DAHA UYGUN ÜCRETLERLE
* 2,3,4 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLARDA İTALYANCA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

İTALYANCA KURSLARIMIZ

*YETİŞKİN İTALYANCA GENEL DİL KURSLARI>>

*YETİŞKİN İTALYANCA SEKTÖREL DİL KURSLARI>>

*LİSE İTALYANCA KURSLARI>>

*ORTAOKUL İTALYANCA KURSLARI>>

*İLKOKUL İTALYANCA KURSLARI>>

SİSTEMİMİZ

1- Kişiye Özgü Bire Bir İtalyanca Özel Ders

2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel İtalyanca Grupları

İTALYANCA ÖĞRETMEK İÇİN 10-15 KİŞİLİK İTALYANCA KARMA GRUPLAR OLUŞTURMUYORUZ !

İtalyanca kurslarında, karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde İtalyanca kursu veren kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, İtalyanca öğrenimi açısından 10-15 kişilik gruplarda en fazla 3-4 kişiye verimli olmaktadır. Bu da İtalyanca öğreniminde başarı oranını %15 - %40 arasında sınırlandırmaktadır. İtalyanca kurslarını karma gruplar oluşturarak vermememizin sebebi, eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, İtalyanca öğretimi ve İtalyanca öğreniminde % 100 Başarı hedefimizdir !

İzmir'de İtalyanca kurslarını 10-15 kişilik karma gruplarda sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile İzmir Hacettepe Akademi İtalyanca Kurslarında  bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle 2,3,4 kişilik özel gruplarda İtalyanca eğitimi alabilirsiniz.

 

FARKIMIZ !

1 ) İtalyanca eğitimini bire bir özel ders ile almak için yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz. Bire bir İtalyanca kurslarında İzmir'in en uygun ücretlerini sunan tek İtalyanca kursu Hacettepe Akademi İtalyanca Kursları

İtalyanca Kurslarını Karma grup sistemi ile veren dil kurslarında, 10-15 kişilik gruplarda öğrenim görmek için ödeyeceğiniz ücretlere denk ücretlerle Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders, daha düşük ücretlerle sosyal hayatta iletişimde olduğunuz kişilerden oluşan 2-3-4 kişilik özel gruplarda İtalyancayi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

2) İtalyanca öğrenmek için dil kurslarına, 9-12 ay boyunca zaman ayırmak zorunda değilsiniz !

Karma gruplarda 2 seviye İtalyanca öğretim süresi ortalama 5 ay , 4 seviye İtalyanca öğretim süresi 9-12 ay arasında değişmektedir.

Hacettepe Akademi'de  bire bir veya özel gruplarda, İtalyanca'ye sıfırdan başlayanlar 6 ayda, İtalyanca kursuna 2. seviyeden başlayanlar 4 ayda konuşma düzeyine ulaştırılmaktadır. İzmir'de en kısa sürede İtalyanca konuşmanız için, Kişisel özellikleriniz ve donanımınıza bağlı özel İtalyanca programları oluşturan tek yabancı dil kursu Hacettepe Akademidir.

3) Katılmak istediğiniz İtalyanca kursu için İtalyanca öğretmeninizi tanımadan kayıt olmak, sözleşme imzalamak zorunda değilsiniz. 

Hacettepe Akademi, kayıt olmadan önce  ÜCRETSİZ bire bir İtalyanca deneme dersi imkanı sunmaktadır. ÜCRETSİZ İtalyanca deneme dersine katılarak size öğretim hizmeti sunacak olan İtalyanca öğretmeninizi tanıma, iletişim kurup kuramadığınızı ölçme imkanına sahipsiniz.

4) Sadece test veya yazılı sınavla belirlenen İtalyanca seviyeniz ile yanlış gruplarda öğrenim görmek, zamanınızı ve birikiminizi boşa harcamak zorunda değilsiniz. 

İtalyanca seviye tespit sınavları çoğu kurumda 20 - 50 soru ile belirlenmektedir. Oysa sınavlar her zaman doğru sonucu vermez. Hatırlayamadığınız bir kelime yüzünden yanıtlayamadığınız bir soru veya şans eseri yanıtlanan sorular, İtalyanca seviyenizi belirlemede tamamen yanıltıcı olmaktadır.

Hacettepe Akademi'de İtalyanca seviyeniz; Ücretsiz İtalyanca deneme dersinde, uzman öğretmenimiz ile okuma,yazma,dinleme,konuşma seviyeniz bire bir belirlenir. İtalyanca öğretim programı ve İtalyanca kaynak belirlenirken, sadece bilgi düzeyiniz değil, algı düzeyiniz, dikkat dağınıklığı ölçünüz, hafıza eğiliminizde göz önünde bulundurularak seçim yapılır ve İtalyanca programınız size özel hazırlanır.

5) İtalyanca öğrenmek için dil Kurslarının belirlediği gün ve saatlerde derslere katılmak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda ders günlerini ve saatlerini kurumlar belirler. Sizler, özel hayatınızda sosyal aktivite planlarınızı değiştirerek İtalyanca kurs programlarına katılırsınız.

Hacettepe Akademi'de kurs  günleri ve saatleri, sizin istemiş olduğunuz günlere ve saatlere göre planlır. Sosyal aktivite planlarınızda değişiklik yapmadan, kendinizi en verimli hissettiğiniz gün ve saatlerde İtalyanca öğrenimi görerek derse en üst düzeyde adapte olacaksınız.

6) Dil kurslarında İtalyanca Kursunuzun başlama tarihini beklemek zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda, grubun başlama tarihi vardır ve çoğu kurum belirttiği tarihte grup sayısını oluşturamadığı için ders başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalır.

Hacettepe Akademi'de İtalyanca öğrenmek için ders günlerini, ders saatlerini ve başlama tarihini siz belirliyorsunuz. İster kayıt olduğunuz gün, ister 1 gün sonra isterseniz 1 ay sonra..

7) İtalyanca kursunda devamsızlık yaptığınızda ders kaybı yaşamak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda devamsızlık yaptığınızda ders işlendiği için kaybınız oluşacaktır. Her ne kadar İtalyanca telafi dersi imkanı sunulsa da derste öğrenmeniz gereken konuyu telafi etmeniz zordur.

Hacettepe Akademi sizlere %20 devamsızlık hakkı vermektedir. İster mecburi ister keyfi, dersinizi 1 gün önceden haber vererek iptal edebilirsiniz. Ders iptali yaptığınızda özel öğrenim gördüğünüz için ders ve ücret kaybı yaşamazsınız. 

8) İtalyanca öğrenirken Tekrar tekrar aynı konuları görerek sıkılmak zorunda değilsiniz. 

İtalyanca kurs müfredatımız  MEB talim terbiye kurulunun belirlemiş olduğu kanun çerçevesinde tamamen size özel hazırlanmaktadır. Hızlı algıladığınız İtalyanca konuları hızlı, yavaş algıladığınız İtalyanca konuları öğrenim sağlanana kadar farklı tekniklerle tekrar edilir. Bunun için öğrenemediğiniz hiçbir İtalyanca konu kalmamakta ve İtalyanca öğreniminde %100 başarı sağlanmaktadır.

9) İtalyanca öğrenirken utanma duygusuyla sessiz kalmak zorunda değilsiniz. 

Toplumumuzun İtalyanca konuşamamasının en büyük faktörlerinden biri utanma duygusudur. Tanımadığınız kişilerden çekinme duygusu İtalyanca konuşma seviyenizin ilerlemesine mani olmaktadır. İtalyanca öğretmeninizle bire bir yapacağınız diyaloglar veya sosyal hayatta beraber olduğunuz arkadaşlarınız ile katıldığınız özel gruplarda kurduğunuz İtalyanca diyaloglarla eğlenerek İtalyanca konuşma seviyenizi ilerleteceksiniz.

10) Özel hayatınızda yaşadığınız sorunlar nedeniyle derslere katılamadığınızda, öğrenim göremeyeceğiniz kursa devam etmek zorunda değilsiniz.

İtalyanca kursuna başladıktan sonra herhangi bir sebeple devam edemeyecek duruma geldiğinizde Hacettepe Akademi sizlere kayıt dondurma veya kayıt iptal hakkı sunmaktadır. İtalyanca kurs programınızı dondurarak ilerleyen tarihlerde devam edebilir veya almış olduğunuz İtalyanca öğrenim hizmeti bedelini ödeyerek kurum ile ilişiğinizi kesebilirsiniz.

 

11 ) İtalyanca sertifikanızı ve İtalyanca kurs bitirme belgenizi kurs sonunda alabilirsiniz.

Hacettepe Akademi, İtalyanca kursunu tamamlayan kursiyerlerinin İtalyanca sertifika ve Kurs Bitirme Belgesini düzenleyerek almış oldukları İtalyanca eğitimi belgelendirmektedir. Hacettepe Akademi Profesyonel İtalyanca Kursları MEB denetimindedirİTALYANCA KURSLARIMIZDA KAYIT AŞAMALARI 

İTALYANCA DENEME DERSİ : Kursiyer adayımız İtalyanca kursuna kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ İtalyanca deneme dersine alınır.

İTALYANCA SEVİYE BELİRLEME : İtalyanca kurslarında seviye tespit farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle İtalyanca seviyeleri değişik kurumlarda farklı sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi nedir ? Sadece test ile yapılan İtalyanca seviye belirlemeler hiçbir zaman doğru sonucu  vermez. Heyecandan dolayı unutulan bir kelime, şans eseri doğru yanıtlanan sorular vb. sebepler, İtalyanca seviyesini belirlemede yanıltıcı olurlar.
Kurumumuz, İtalyanca seviyenizi belirlemede azami hassasiyeti göstermekte, sadece test üzerinden değerlendirme yapmamaktadır. Sınava alınan kursiyerimizin test sonuçları değerlendirildikten sonra oluşan tahmini seviye üzerinden ders anlatımı yapılarak kursiyerimizin bilinçli,bilinçsiz,tereddütle veya kesin bilgiyle yanıtladığı sorular tespit edilir ve konuşma,algılama,yazma,gramer seviyeleri ayrı ayrı belirlendikten sonra hedefi doğrultusunda gruplandırılmaktadır.

DENEME DERSİNİN AMACI : İtalyanca Deneme dersinde, İtalyanca kursu alacak olan kursiyer adayımızın  seviyesi, algı düzeyi ve dikkat dağınıklığı değerlendirilir.  Değerlendirme sonucunda kursiyerimiz için uygun olan İtalyanca eğitim materyalleri, eğitim süresi, haftalık program ve esneklik ölçütleri belirlenir. Kursiyerimiz ise İtalyanca öğretmeni ile olan iletişim düzeyini değerlendirerek verim alıp alamayacağını ölçmeye çalışır. Kursiyer adayımızın, programı başarı ile tamamlayacağına kanaat getirilmesi halinde kayıt işlemi gerçekleştirilir. ÜCRETSİZ İTALYANCA DENEME DERSİNE KATILMADAN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAZ !!! 

PROGRAM SÜRESİNİN BELİRLENMESİ : İtalyanca deneme dersinde seviyesi belirlenen kursiyerimizin, hedefi doğrultusunda kaç ders eğitim alması gerektiği uzman İtalyanca öğretmen kadromuz tarafından belirlenmektedir.

HAFTALIK İTALYANCA KURS PROGRAMININ BELİRLENMESİ : Haftalık İtalyanca programı kursiyer adayımızın boş olduğu gün ve saat dilimlerine planlanır, kursiyer adayımızın hayat yoğunluğuna göre değişkendir.

İTALYANCA KURS FİYATLARI : Kurumumuzun İtalyanca ders saat ücretleri, her dil kursu programı için ayrı sınıflandırılmaktadır. Belirlenen toplam sürenin, ders saat ücreti ile çarpımı ödenecek toplam rakamı belirler ve ödemeler elden nakit veya elden taksitler ile gerçekleştirilir.

TAKSİTLENDİRME : Kredi kartı veya elden taksitlendirme seçenekleri ile ödemenizi istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

BEKLEME SÜRESİ : Kayıt işlemi gerçekleşen kursiyerimizin, bekleme süresi yoktur. Kayıt olduğu hafta veya dilediği tarihte derslere hemen başlayabilir.

DEVAMSIZLIK : Derse katılamayacak kursiyerimizin bir gün önceden haber vermesi halinde ders hakkı kaybolmaz. Katılamadığı dersi istediği başka tarihte alabilir.

 

 Site Haritası