Turkish courses for foreigners - Yabancılar İçin Türkçe Kursları

İzmir yabancılar için Türkçe kursları

İngiliz,Alman,Rus,Fransız,İspanyol,İtalyan,Çinli ve Japon yakınınız kendi dillerinden anlatımla Türkçe öğrenebilir !!!10 - 15 KİŞİLİK GRUPLARDA ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN !!!


10 - 15 KİŞİLİK GRUP ÜCRETLERİNE DENK ÜCRETLERLE
* BİRE BİR TÜRKÇE ÖZEL DERS ALABİLİR,
DAHA UYGUN ÜCRETLERLE
* 2,3,4 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLARDA TÜRKÇE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.


YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE KURSLARIMIZ


YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE KURS DETAYLARI
SİSTEMİMİZ

1- Kişiye Özgü Bire Bir Türkçe Özel Ders

2- Sosyal Hayatta İletişimde Olan Kişilerden Oluşturulan 2-3-4 Kişilik Özel Türkçe Grupları

TÜRKÇE ÖĞRETMEK İÇİN 10-15 KİŞİLİK TÜRKÇE KARMA GRUPLAR OLUŞTURMUYORUZ !

Türkçe kurslarında, karma grup öğretim sistemi ticari açıdan değerlendirildiğinde Türkçe kursu veren kurumlara çok yüksek karlar sunan bir sistem olmasına karşın, Türkçe öğrenimi açısından 10-15 kişilik gruplarda en fazla 3-4 kişiye verimli olmaktadır. Bu da Türkçe öğreniminde başarı oranını %15 - %40 arasında sınırlandırmaktadır. Türkçe kurslarını karma gruplar oluşturarak vermememizin sebebi, eğitim kalitesini ticari kazancımızdan daha fazla önemsememiz, Türkçe öğretimi ve Türkçe öğreniminde % 100 Başarı hedefimizdir !

İzmir'de Türkçe kurslarını 10-15 kişilik karma gruplarda sunan dil kurslarının belirlemiş olduğu ücretlere denk ücretler ile İzmir Hacettepe Akademi Türkçe Kurslarında  bire bir özel ders veya daha uygun ücretlerle 2,3,4 kişilik özel gruplarda Türkçe eğitimi alabilirsiniz.

 

FARKIMIZ !

1 ) Türkçe eğitimini bire bir özel ders ile almak için yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz. Bire bir Türkçe kurslarında İzmir'in en uygun ücretlerini sunan tek Türkçe kursu Hacettepe Akademi Türkçe Kursları

Türkçe Kurslarını Karma grup sistemi ile veren dil kurslarında, 10-15 kişilik gruplarda öğrenim görmek için ödeyeceğiniz ücretlere denk ücretlerle Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders, daha düşük ücretlerle sosyal hayatta iletişimde olduğunuz kişilerden oluşan 2-3-4 kişilik özel gruplarda Türkçeyi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

2) Türkçe öğrenmek için dil kurslarına, 9-12 ay boyunca zaman ayırmak zorunda değilsiniz !

Karma gruplarda 2 seviye Türkçe öğretim süresi ortalama 5 ay , 4 seviye Türkçe öğretim süresi 9-12 ay arasında değişmektedir.

Hacettepe Akademi'de  bire bir veya özel gruplarda, Türkçe'ye sıfırdan başlayanlar 6 ayda, Türkçe kursuna 2. seviyeden başlayanlar 4 ayda konuşma düzeyine ulaştırılmaktadır. İzmir'de en kısa sürede Türkçe konuşmanız için, Kişisel özellikleriniz ve donanımınıza bağlı özel Türkçe programları oluşturan tek yabancı dil kursu Hacettepe Akademidir.

3) Katılmak istediğiniz Türkçe kursu için Türkçe öğretmeninizi tanımadan kayıt olmak, sözleşme imzalamak zorunda değilsiniz. 

Hacettepe Akademi, kayıt olmadan önce  ÜCRETSİZ bire bir Türkçe deneme dersi imkanı sunmaktadır. ÜCRETSİZ Türkçe deneme dersine katılarak size öğretim hizmeti sunacak olan Türkçe öğretmeninizi tanıma, iletişim kurup kuramadığınızı ölçme imkanına sahipsiniz.

4) Sadece test veya yazılı sınavla belirlenen Türkçe seviyeniz ile yanlış gruplarda öğrenim görmek, zamanınızı ve birikiminizi boşa harcamak zorunda değilsiniz. 

Türkçe seviye tespit sınavları çoğu kurumda 20 - 50 soru ile belirlenmektedir. Oysa sınavlar her zaman doğru sonucu vermez. Hatırlayamadığınız bir kelime yüzünden yanıtlayamadığınız bir soru veya şans eseri yanıtlanan sorular, Türkçe seviyenizi belirlemede tamamen yanıltıcı olmaktadır.

Hacettepe Akademi'de Türkçe seviyeniz; Ücretsiz Türkçe deneme dersinde, uzman öğretmenimiz ile okuma,yazma,dinleme,konuşma seviyeniz bire bir belirlenir. Türkçe öğretim programı ve Türkçe kaynak belirlenirken, sadece bilgi düzeyiniz değil, algı düzeyiniz, dikkat dağınıklığı ölçünüz, hafıza eğiliminizde göz önünde bulundurularak seçim yapılır ve Türkçe programınız size özel hazırlanır.

5) Türkçe öğrenmek için dil Kurslarının belirlediği gün ve saatlerde derslere katılmak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda ders günlerini ve saatlerini kurumlar belirler. Sizler, özel hayatınızda sosyal aktivite planlarınızı değiştirerek Türkçe kurs programlarına katılırsınız.

Hacettepe Akademi'de kurs  günleri ve saatleri, sizin istemiş olduğunuz günlere ve saatlere göre planlır. Sosyal aktivite planlarınızda değişiklik yapmadan, kendinizi en verimli hissettiğiniz gün ve saatlerde Türkçe öğrenimi görerek derse en üst düzeyde adapte olacaksınız.

6) Dil kurslarında Türkçe Kursunuzun başlama tarihini beklemek zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda, grubun başlama tarihi vardır ve çoğu kurum belirttiği tarihte grup sayısını oluşturamadığı için ders başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalır.

Hacettepe Akademi'de Türkçe öğrenmek için ders günlerini, ders saatlerini ve başlama tarihini siz belirliyorsunuz. İster kayıt olduğunuz gün, ister 1 gün sonra isterseniz 1 ay sonra..

7) Türkçe kursunda devamsızlık yaptığınızda ders kaybı yaşamak zorunda değilsiniz. 

Karma gruplarda devamsızlık yaptığınızda ders işlendiği için kaybınız oluşacaktır. Her ne kadar Türkçe telafi dersi imkanı sunulsa da derste öğrenmeniz gereken konuyu telafi etmeniz zordur.

Hacettepe Akademi sizlere %20 devamsızlık hakkı vermektedir. İster mecburi ister keyfi, dersinizi 1 gün önceden haber vererek iptal edebilirsiniz. Ders iptali yaptığınızda özel öğrenim gördüğünüz için ders ve ücret kaybı yaşamazsınız. 

8) Türkçe öğrenirken Tekrar tekrar aynı konuları görerek sıkılmak zorunda değilsiniz. 

Türkçe kurs müfredatımız  MEB talim terbiye kurulunun belirlemiş olduğu kanun çerçevesinde tamamen size özel hazırlanmaktadır. Hızlı algıladığınız Türkçe konuları hızlı, yavaş algıladığınız Türkçe konuları öğrenim sağlanana kadar farklı tekniklerle tekrar edilir. Bunun için öğrenemediğiniz hiçbir Türkçe konu kalmamakta ve Türkçe öğreniminde %100 başarı sağlanmaktadır.

9) Türkçe öğrenirken utanma duygusuyla sessiz kalmak zorunda değilsiniz. 

Toplumumuzun Türkçe konuşamamasının en büyük faktörlerinden biri utanma duygusudur. Tanımadığınız kişilerden çekinme duygusu Türkçe konuşma seviyenizin ilerlemesine mani olmaktadır. Türkçe öğretmeninizle bire bir yapacağınız diyaloglar veya sosyal hayatta beraber olduğunuz arkadaşlarınız ile katıldığınız özel gruplarda kurduğunuz Türkçe diyaloglarla eğlenerek Türkçe konuşma seviyenizi ilerleteceksiniz.

10) Özel hayatınızda yaşadığınız sorunlar nedeniyle derslere katılamadığınızda, öğrenim göremeyeceğiniz kursa devam etmek zorunda değilsiniz.

Türkçe kursuna başladıktan sonra herhangi bir sebeple devam edemeyecek duruma geldiğinizde Hacettepe Akademi sizlere kayıt dondurma veya kayıt iptal hakkı sunmaktadır. Türkçe kurs programınızı dondurarak ilerleyen tarihlerde devam edebilir veya almış olduğunuz Türkçe öğrenim hizmeti bedelini ödeyerek kurum ile ilişiğinizi kesebilirsiniz.

 

11 ) Türkçe sertifikanızı ve Türkçe kurs bitirme belgenizi kurs sonunda alabilirsiniz.

Hacettepe Akademi, Türkçe kursunu tamamlayan kursiyerlerinin Türkçe sertifika ve Kurs Bitirme Belgesini düzenleyerek almış oldukları Türkçe eğitimi belgelendirmektedir. Hacettepe Akademi Profesyonel Türkçe Kursları MEB denetimindedirTÜRKÇE KURSLARIMIZDA KAYIT AŞAMALARI TÜRKÇE DENEME DERSİ : Kursiyer adayımız Türkçe kursuna kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ Türkçe deneme dersine alınır.

TÜRKÇE SEVİYE BELİRLEME : Türkçe kurslarında seviye tespit farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle Türkçe seviyeleri değişik kurumlarda farklı sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi nedir ? Sadece test ile yapılan Türkçe seviye belirlemeler hiçbir zaman doğru sonucu  vermez. Heyecandan dolayı unutulan bir kelime, şans eseri doğru yanıtlanan sorular vb. sebepler, Türkçe seviyesini belirlemede yanıltıcı olurlar.
Kurumumuz, Türkçe seviyenizi belirlemede azami hassasiyeti göstermekte, sadece test üzerinden değerlendirme yapmamaktadır. Sınava alınan kursiyerimizin test sonuçları değerlendirildikten sonra oluşan tahmini seviye üzerinden ders anlatımı yapılarak kursiyerimizin bilinçli,bilinçsiz,tereddütle veya kesin bilgiyle yanıtladığı sorular tespit edilir ve konuşma,algılama,yazma,gramer seviyeleri ayrı ayrı belirlendikten sonra hedefi doğrultusunda gruplandırılmaktadır.

DENEME DERSİNİN AMACI : Türkçe Deneme dersinde, Türkçe kursu alacak olan kursiyer adayımızın  seviyesi, algı düzeyi ve dikkat dağınıklığı değerlendirilir.  Değerlendirme sonucunda kursiyerimiz için uygun olan Türkçe eğitim materyalleri, eğitim süresi, haftalık program ve esneklik ölçütleri belirlenir. Kursiyerimiz ise Türkçe öğretmeni ile olan iletişim düzeyini değerlendirerek verim alıp alamayacağını ölçmeye çalışır. Kursiyer adayımızın, programı başarı ile tamamlayacağına kanaat getirilmesi halinde kayıt işlemi gerçekleştirilir. ÜCRETSİZ TÜRKÇE DENEME DERSİNE KATILMADAN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAZ !!! 

PROGRAM SÜRESİNİN BELİRLENMESİ : Türkçe deneme dersinde seviyesi belirlenen kursiyerimizin, hedefi doğrultusunda kaç ders eğitim alması gerektiği uzman Türkçe öğretmen kadromuz tarafından belirlenmektedir.

HAFTALIK TÜRKÇE KURS PROGRAMININ BELİRLENMESİ : Haftalık Türkçe programı kursiyer adayımızın boş olduğu gün ve saat dilimlerine planlanır, kursiyer adayımızın hayat yoğunluğuna göre değişkendir.

TÜRKÇE KURS FİYATLARI : Kurumumuzun Türkçe ders saat ücretleri, her dil kursu programı için ayrı sınıflandırılmaktadır. Belirlenen toplam sürenin, ders saat ücreti ile çarpımı ödenecek toplam rakamı belirler ve ödemeler elden nakit veya elden taksitler ile gerçekleştirilir.

TAKSİTLENDİRME : Kredi kartı veya elden taksitlendirme seçenekleri ile ödemenizi istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

BEKLEME SÜRESİ : Kayıt işlemi gerçekleşen kursiyerimizin, bekleme süresi yoktur. Kayıt olduğu hafta veya dilediği tarihte derslere hemen başlayabilir.

DEVAMSIZLIK : Derse katılamayacak kursiyerimizin bir gün önceden haber vermesi halinde ders hakkı kaybolmaz. Katılamadığı dersi istediği başka tarihte alabilir.Site Haritası