İNGİLTERE VE İNGİLİZCE

İNGİLİZCE KURSLARIMIZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN>

İzmir İngilizce Kursları, İzmir Hacettepe Akademi İngilizce Kursu.

İNGİLİZCE

Hint – Avrupa dil ailesinin Germen diller grubunda yer alan İngilizce; İngiliz Adaları, Kuzey Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika Cumhuriyeti gibi dünyanın birçok yerinde ya ana ya da resmi dildir. Uluslararası ticaret, basın yayın, bilimsel araştırmalar ve alan yazın göz önünde bulundurulduğunda İngilizcenin önemi aşikardır. İngiliz dilinin üç dönemden oluştuğu kabul görür; Eski İngilizceOrta Dönem İngilizce ve Modern İngilizce

Eski İngilizce (Anglosakson Dönemi);

Alman kökenli Angllar, Saksonlar ve Juteler’in 5.yy’daki istilaları sonucu 4 lehçe etkin olmuştur; Northumbrian, Mercian, Kentish ve Batı Sakson. İngilizcenin ilk boyu sayılan Kentlerin neredeyse soykırıma uğraması sebebiyle dillerinden ancak birkaç sözcük kalabildi.

Orta Dönem İngilizce (Normanlar Dönemi);

Fransızcanın bir lehçesini konuşan Normanlar edebiyat, sanat ve yönetimde Fransızcayı geçerli kıldırlar, İngilizce halkın dili olarak kaldı. Dönemin sonuna kadar Fransızca ve Latince, siyaset, hukuk vb alanlarda İngilizceye hatrı sayılır derecede sözcük katmıştır.

Modern İngilizce (Shakespeare ve Rönesans Dönemi);

Klasik Çağ’da Latince, İtalyanca, İspanyolca ve Yunanca gibi dillerin etkisi görülürken, Modern İngilizcenin gelişmesi yönünde atılan en büyük adım, Latince kaynakların İngilizceye çevrilmesiyle başlayan Rönesans döneminde oldu. Çağdaş İngilizcenin kurucusu özelliğini ve onurunu taşıyan Shakespeare’in yanı sıra Spenser, Milton gibi büyük ve önemli yazarlar İngilizcenin öz benliğine kavuşmasını sağladı. 14.yy’da İncil’in Latinceden çevrilmesi de yazım biçiminde büyük bir etki yaratmıştır.

İlk sözlük 1775’te Samuel Johnson tarafından derlendi. Günümüzde 750 bini aşkın sözcük barındıran İngilizce, iletişim kolaylığı, dilbilgisinin karmaşık olmayışı, sözcük üretimine elverişli oluşu ve konuşmadaki pratikliğiyle ortak dil olma gücünü sürdürmektedir. İzmir'de İngilizce, İzmir Hacettepe Akademi İngilizce kursunda öğrenilir.Site Haritası